Czy warto zdecydować się na badania prenatalne?

Czy warto zdecydować się na badania prenatalne?

You are currently viewing Czy warto zdecydować się na badania prenatalne?

Nie da się ukryć, że kobiety w okresie ciąży powinny o siebie odpowiednio zadbać. Wynika to z faktu, że życie płodowe maluszka jest uzależnione głównie od tego, co je i jak czuje się przyszła mama. Oczywiście panie doskonale wiedzą, że w okresie ciąży muszą dobrze pilnować swojej diety, a także skutecznie stronić od wszelakich używek. Z pewnością wiedzą też, jak ważny jest wypoczynek i regularne odwiedzanie kliniki ginekologicznej. Jednocześnie- choć wielu specjalistów nie raz już o tym mówiło- to panie jednak nie tak chętnie decydują się na to, by wykonać szereg badań prenatalnych. Badania te nie cieszą się najlepszą sławą, a panie stronią od nich i unikają ich jak prawdziwego ognia. Prawda jest jednak zupełnie inna, a każda kobieta w ciąży, szczególnie po ukończeniu 35 roku życia, powinna zdecydować się dla własnego spokoju na to, by przeprowadzić wspomniane już badania prenatalne. Dlaczego są one tak ważne?

Samo badanie USG w ciąży może nie być wystarczające!

Większość pań uważa, że badanie usg warszawa w ciąży jest absolutnie wystarczające. Pokazuje ono przecież jak rozwija się płód i jak bije serduszko dziecka. Oczywiście, trzeba w tym momencie podkreślić, że badanie USG w ciąży jest absolutnie wyższą koniecznością i żadna z kobiet nie powinna rezygnować z jego przeprowadzenia. Niemniej jednak trzeba również mieć świadomość tego, że takie badanie może absolutnie nie być wystarczające. Przede wszystkim, panie powinny pamiętać, że każda ciąża nosi ryzyko wad rozwojowych płodu. Choć zdarzają się one dość rzadko, to jednak ryzyko zawsze istnieje, a w tym momencie, to właśnie badania prenatalne pomogą to ryzyko zlokalizować i oczywiście wprowadzić odpowiednią terapię, jeśli tylko będzie to konieczne. Co więcej, badania prenatalne pomogą przyszłej mamie po prostu spokojnie spać, ze świadomością, że ciąża rozwija się prawidłowo i już niedługim czasie, będą one mogły wziąć na ręce swojego maluszka i się nim cieszyć.

Badania prenatalne są bezpieczne!

Na przestrzeni lat pojawiły się pogłoski odnośnie tego, że badania prenatalne warszawa wiążą się z możliwością poronienia. Otóż warto sobie uświadomić, że badania prenatalne- w szczególności nieinwazyjne, które przeprowadzane są najczęściej- nie wiążą się z absolutnie żadnym ryzykiem poronienia i nie niosą zagrożenia zarówno dla dziecka jak i dla młodej mamy. Badania prenatalne inwazyjne, przeprowadzane są niezwykle rzadko, a ryzyko poronienia w ich przypadku jest mniejsze niż 1%. Warto więc mieć to na uwadze, gdyż badania prenatalne są wyjątkowo ważne.