Czy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

 • Kategoria Uroda
 • Opublikowano:

Czy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

You are currently viewing Czy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

Makijaż permanentny na dobre zagościł w ofercie salonów kosmetycznych i kosmetologicznych kilka lat temu. Ładnie wykonany podkreśla atuty twarzy, jeśli jednak weźmie się za niego osoba bez odpowiednich umiejętności, efekt będzie daleki od oczekiwanego.

Dlatego tak ważne jest, by wybrać wyszkoloną kosmetolożkę i dokładnie określić swoje oczekiwania. Wyjaśniamy, co każda klientka wiedzieć powinna o makijażu permanentnym brwi, ust lub oczu.

Makijaż permanentny to proces polegający na naniesieniu pigmentu na skórę za pomocą specjalnego urządzenia. Pigment jest dobierany do indywidualnych potrzeb klientki, aby uzyskać pożądany efekt.

Makijaż permanentny jest trwały, utrzymuje się od 2 do 6 lat, ale wymaga okresowych poprawek, gdyż po pewnym czasie ulega stopniowemu rozjaśnieniu. Ten rodzaj makijażu stosowany jest do podkreślenia brwi, konturu twarzy, ust lub uzupełnienia linii warg.

Zabieg powinien być wykonywany przez specjalistki w dziedzinie kosmetologii, które posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja, podczas której specjalistka przeprowadzi wywiad i oceni, czy makijaż permanentny jest odpowiedni dla danej osoby, a także określi oczekiwania klientki.

Makijaż permanentny – zalety

 1. Oszczędność czasu – makijaż jest trwały, więc nie trzeba codziennie wykonywać nowego.
 2. Trwałość bez względu na warunki atmosferyczne.
 3. Poprawa wyglądu – makijaż permanentny może poprawić wygląd twarzy, np. poprzez podkreślenie oczu czy ust.
 4. Nie wymaga poprawiania w trakcie dnia.
 5. Dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji.
 6. Poprawa samooceny – makijaż permanentny uwolni nas od różnych kompleksów, co sprawi, że będziemy bardziej zadowolone i pewne siebie.
 7. Brak konieczności używania kosmetyków.
 8. Makijaż permanentny jest idealny dla osób, które są uczulone na tradycyjne kosmetyki.

Makijaż permanentny – wady

 1. Koszt – makijaż permanentny może być drogi, szczególnie jeśli trzeba go poprawiać lub usuwać.
 2. Bolesność – niektóre klientki przy wykonywaniu tego makijażu skarżą się na ból, dlatego przed zabiegiem stosowane są maści oraz żele znieczulające.
 3. Po wykonaniu makijażu permanentnego może powstać mała opuchlizna, która znika po kilku dniach.
 4. Trwałość makijażu permanentnego jest wadą, jeśli jego efekt nie odpowiada oczekiwaniom klientki i chciałaby wrócić do stanu sprzed zabiegu. Usunięcie lub poprawianie takiego makijażu może być trudne i trzeba ponownie zapłacić za zabieg.
 5. Nieodpowiednie dla osób ze zmianami skórnymi.
 6. Ryzyko alergii – istnieje niewielkie ryzyko alergii na pigment używany do wykonania makijażu permanentnego.
 7. Ryzyko infekcji – istnieje ryzyko infekcji, jeśli narzędzia i sprzęt nie są odpowiednio sterylizowane.
 8. Nieodpowiednie dla kobiet w ciąży i karmiących, osób chorych na nowotwory lub będących w trakcie antybiotykoterapii.

Cena makijażu permanentnego

Cena makijażu permanentnego może się różnić w zależności od regionu, specjalisty i rodzaju makijażu. Zabieg makijażu brwi można wykonać w cenie 700-1400 zł, makijaż ust to koszt od ok. 800 zł za kontur do ok. 1400 zł za całościowe wypełnienie lub cieniowanie. Kreski na powiekach to koszt 400-700 zł.

Zależnie od oferty, korekta jest wliczona w cenę zabiegu lub kosztuje 25-50% jego wartości – w zależności od stopnia koniecznych poprawek.

Makijaż permanentny nie jest zabiegiem tanim, ale jeżeli zostanie dobrze wykonany przez specjalistkę z doświadczeniem, będziesz mogła cieszyć się nim przez lata. Uwzględnij przy tym oszczędności, jakie poczynisz na kosmetykach!

Odroczone płatności pozwolą spełnić marzenia

Jeśli bardzo zależy Ci na zrobieniu makijażu permanentnego, ale w danym momencie nie masz na to pieniędzy, możesz skorzystać z odroczonych płatności oferowanych przez PayCode.

To nowoczesny i wygodny system odroczonych płatności (czyli opartych na formule „kup teraz, zapłać później”) za usługi kosmetyczne, a także medyczne i weterynaryjne. W prosty sposób możesz odroczyć płatność na kwotę do 5 000 zł – wystarczy wygenerowanie specjalnego kodu i podanie go w gabinecie lekarskim. Jeśli uregulujesz tę kwotę w terminie 30 dni od wykorzystania kodu, nie zapłacisz nic za udostępnienie pieniędzy!

Wysokość kosztów dodatkowych wynikających z rozłożenia sumy na raty można obliczyć na specjalnym kalkulatorze, który udostępniony został na stronie paycode.pl.