Czym kierować się przy wyborze skanerów Epson do klisz i zdjęć?

Czym kierować się przy wyborze skanerów Epson do klisz i zdjęć?

You are currently viewing Czym kierować się przy wyborze skanerów Epson do klisz i zdjęć?
Working place of a business person. printer and other office supplies

W erze cyfrowej fotografia
tradycyjna wciąż przyciąga wielu pasjonatów, którzy są
zakochani w jej magii. Niemniej z pewnością przyda się
zarchiwizować swoje zbiory zdjęć tradycyjnych i przenieść je
do pamięci komputera. Pomoże w tym profesjonalny skaner do filmów
światłoczułych.

Czym kierować się przy wyborze skanerów Epson do klisz i zdjęć?

W erze cyfrowej fotografia tradycyjna wciąż przyciąga wielu pasjonatów, którzy są zakochani w jej magii. Niemniej z pewnością przyda się zarchiwizować swoje zbiory zdjęć tradycyjnych i przenieść je do pamięci komputera. Pomoże w tym profesjonalny skaner do filmów światłoczułych.

Dlaczego warto skanować negatywy

Podstawowym zadaniem skanera do negatywów jest archiwizowanie zgromadzonych zdjęć. Dzięki możliwości ich zdigitalizowania można je zabezpieczyć poprzez wysłanie ich do chmury. To także świetny sposób na podzielenie się wykonanymi przez siebie zdjęciami na materiałach światłoczułych – np. w mediach społecznościowych. Skanowanie fotografii pomoże także w stworzeniu własnego internetowego portfolio czy przygotowaniu pokazów slajdów. Poza tym ułatwia to wysyłanie ulubionych kadrów bliskim.

Zdjęcia tradycyjne mogą także posłużyć do wykonywania cyfrowych kolaży. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby zdjęcia tradycyjne obrabiać w Photoshopie – bawić się ich kolorystyką, kontrastem czy innymi efektami. Pomoże w tym wszystkim zaawansowany skaner Epson V600.

Skaner do starych zdjęć tradycyjnych

Skanery są często wykorzystywane także do archiwizowania starych zdjęć, np. znalezionych na strychu czy otrzymanych w spadku po przodkach. Dzięki skanerowi do negatywów i zdjęć możliwe jest zachowanie bezcennych wspomnień. Skorzystanie z takiego skanera pozwala także na przeniesienie zdjęć do programu graficznego, gdzie można z powodzeniem je odrestaurować, tak aby były niemal jak nowe.

Tworzenie cyfrowych archiwów starych zdjęć pozwala także przykładowo na ich pokolorowanie w programie graficznym. To bardzo ciekawa opcja, która pozwala na nowo spojrzeć na przeszłość. Obecnie coraz popularniejsze stają się także rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję, które na podstawie jednego zdjęcia archiwalnego potrafią tworzyć animacje, umożliwiające „ożywienie” nieżyjących już przodków.

Skaner Epson V600 – najważniejsze funkcje

Profesjonalny skaner do negatywów i zdjęć zapewnia zdumiewającą jakość skanów. Błyskawiczne działanie zapewnia funkcja Epson ReadyScan LED. Urządzenie umożliwia skanowanie slajdów, negatywów i zdjęć w różnych formatach, dzięki czemu zyskujesz ogromną wszechstronność podczas archiwizowania swoich zbiorów.

Ciekawą i niezwykle przydatną funkcją jest technologia odnawiania zdjęć DIGITAL ICE. Dzięki niej możesz szybko poprawić jakość starych zdjęć – np. tych, które pozostały jako pamiątki po krewnych. Zostaną usunięte różnego rodzaju zadrapania, rysy, odciski itp.

Skaner Epson V600 – obsługiwane formaty klisz

Opisywany skaner Epson wykorzystuje kilka przystawek, które umożliwiają skanowanie różnego rodzaju materiałów światłoczułych. Dzięki nim możesz skanować m.in. filmy małoobrazkowe formatu 35 mm, 4 mm slajdy w ramkach 35 mm i materiały średniego formatu. Niezależnie na jakiego rodzaju materiałach aktualnie wykonujesz swoje zdjęcia, możesz je z łatwością zeskanować za pomocą skanera Epson V600.

Warto przy tym podkreślić, że skaner Epson jest w stanie jednorazowo pomieścić 12 klatek filmu małoobrazkowego 35 mm i 6 klatek filmu średnioformatowego. To pozwala na zdecydowane przyspieszenie skanowania zdjęć.