Wybudowanie domu tradycyjną technologią zajmuje kilka lat lub dłużej w zależności od finansów, którymi dysponują i dostępnością ekipy budowlanej. Alternatywą dla drogiej budowy metodą klasyczną jest postawienie na budowę domu szkieletowego. Gotowe domy modułowe pozwalają stać się właścicielem nieruchomości najszybciej jak to możliwe. Dzięki nim już po 2-3 miesiącach możesz zamieszać we własnym domu. Dowiedz się więcej na ich temat.
1. Budowa domu szkieletowego – jakie są jej zalety?
2. Domy modułowe całoroczne i letniskowe
Dom modułowy buduje się szybciej niż klasyczną nieruchomość. Jego wzniesienie zajmuje zaledwie kwartał, dlatego budowa domu modułowego nie należy do czasochłonnych inwestycji. Dzięki temu w krótkim czasie można przeprowadzić się z ciasnego mieszkania w bloku do przestronnego domku za miastem. W takim systemie można bowiem wnieść nie tylko domki letniskowe, ale i gotowe domy modułowe całoroczne. Poznaj zalety budowy w systemie modułowym.
Budowa domu szkieletowego – jakie są jej zalety?
Główną zaletą budowy domu szkieletowego z oferty takiej jak domy modułowe PB House jest czas trwania budowy. Od rozpoczęcia inwestycji aż do czasu jej skończenia zwykle mija nie więcej niż 2-3 miesiące. Dzięki temu ogranicza się wydatki związane z wynajmem mieszkania w trakcie budowy, czy też niedogodności związane z mieszkaniem u krewnych. Kolejnym atutem budownictwa modułowego jest możliwość ustawienia domów szkieletowych praktycznych na każdej działce. Całoroczne domy modułowe można budować zarówno na skraju lasu i jeziora, jak i tuż pod miastem na nowoczesnym osiedlu.
Budynki modułowe z łatwością dopasowuje się do ukształtowania terenu. W domach modułowych można mieszkać zarówno na płaskich, dobrze wyrównanych działkach, jak i na terenach górzystych lub o mniej stabilnym podłożu. Domy prefabrykowane w każdym przypadku są równie stabilne i trwałe jak nieruchomości murowane i jednocześnie łatwe do postawienia jak domy kontenerowe.
Domy modułowe całoroczne i letniskowe
Budynki mieszkalne stawiane w technologii szkieletowej mogą służyć zarówno jako domki letniskowe, jak i do zamieszkiwania na stałe. Można zamontować w nich dowolne źródło ciepła, w tym ekologiczne piece, pompę ciepła lub piec kozę, który posłuży jako źródło ciepła podczas urlopu na własnej działce nad jeziorem. Co ważne, gotowy dom jest energooszczędny, dlatego jego ogrzewanie i inne koszty eksploatacji nie należą do wysokich. Wydatki na rachunki są niskie, co zwiększa opłacalność budowy domu szkieletowego letniskowego lub całorocznego.