W jaki sposób poprawić kształt twarzy i ją skutecznie odmłodzić?

W jaki sposób poprawić kształt twarzy i ją skutecznie odmłodzić?

You are currently viewing W jaki sposób poprawić kształt twarzy i ją skutecznie odmłodzić?

Postęp w zakresie medycyny estetycznej spowodował, że do wyboru jest wiele różnych zabiegów. Dzięki temu można nie tylko poprawić swój wygląd, ale pozbyć się też osobistych kompleksów. Medycyna estetyczna pomaga również uporać się ze skutkami upływu czasu. Wśród polecanych zabiegów wymieniane są między innymi takie propozycje, jak modelowanie żuchwy za pomocą kwasu hialuronowego, które jest działaniem nieinwazyjnym i przynosi doskonałe rezultaty. To doskonały sposób na poprawienie owalu twarzy i odzyskanie jędrności. Sprawdź, na czym polega zabieg i dlaczego warto go wykonać.

Czym jest modelowanie brody?

Wiele osób boryka się na co dzień z nieatrakcyjnym wyglądem brody, na co składa się m.in. utrata jędrności skóry, wiotkość, rozmycie konturu twarzy czy zaburzenie jej proporcji. Wpływa to na ogólne wrażenie estetyczne, ale też poczucie ciągłego dyskomfortu. Problem ten pojawia się zazwyczaj w miarę upływu czasu, ale niekiedy bywa też przypadłością anatomiczną.

Modelowanie żuchwy przeprowadzane jest w sposób nieoperacyjny z wykorzystaniem kwasu hialuronowego będącego naturalnym wypełniaczem o lepkich i elastycznych właściwościach. Substancja ta występuje też w naszym organizmie w sposób naturalny, dlatego jego stosowanie jest działaniem bezpiecznym. Najlepszym rodzajem kwasu hialuronowego do modelowania brody jest volux. Jego zastosowanie daje najlepsze rezultaty, a dzięki zawartości lidokainy po wykonaniu modelowania nie są odczuwane żadne dolegliwości.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa maksymalnie 45 minut. Kwas hialuronowy aplikuje się pod skórę za pomocą cienkich igieł, po czym lekarz wykonujący modelowanie formuje dłońmi pożądany kształt. Po wykonaniu zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Pacjent od razu może wrócić do wykonywania codziennych zajęć.

Komu szczególnie polecane jest modelowanie brody?

Modelowanie żuchwy to idealny zabieg dla osób chcących odzyskać elastyczność i jędrność w rejonie brody, ale też uwydatnić podbródek i powiększyć brodę, jak i ją optycznie zmniejszyć. Częstym problemem w kwestii kształtu twarzy jest też cofnięcie żuchwy. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego można tę przypadłość skutecznie zniwelować. To również szansa na idealny owal twarzy i perfekcyjny kontur żuchwy. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do dwóch lat.

Co zrobić, aby mieć idealne proporcje twarzy i odzyskać młodzieńczy wygląd?

Utrata jędrności w rejonie brody to niestety nie jedyny problem, który pojawia się wraz z wiekiem. Jedną z przypadłości, które najbardziej wpływają na postarzenie twarzy i utratę jej idealnych proporcji jest opadanie powiek i brwi. Skóra z upływem lat rozciąga się, traci jędrność, elastyczność i wiotczeje. W efekcie twarz wydaje się dużo starsza, co znacznie wpływa również na samopoczucie.

Istnieje jednak sposób, aby pozbyć się również tego problemu w możliwie najmniej inwazyjny sposób, a jest nim podniesienie brwi za pomocą takich metod jak PonytailLift, Gliding Lift czy Brow lift. Dzięki podniesieniu brwi skorygowane zostają zmarszczki poprzeczne czoła, powieki stają się podniesione, a oczy ulegają powiększeniu. Zabieg pozwala znacznie poprawić owal twarzy, odmłodzić ją i zredukować ewentualną asymetrię oraz idealnie wymodelować proporcje. Podniesienie brwi poleca się też osobom z częściowym niedowładem.

W ramach podniesienia brwi stosowane są metody o różnym stopniu inwazyjności w zależności od oczekiwanych efektów i stanu danej osoby. Wykonywane są również takie zabiegi jak Foxy Eyes czy Bella Eyes, dzięki czemu w prosty sposób można poprawić też kształt samych oczu. To korekcje, które również przeprowadzane są w sposób mniej lub bardziej inwazyjny za pomocą nici liftingujących. Zabiegi te pozwalają jednocześnie uwydatnić kości policzkowe i wysmuklić twarz.

W każdym przypadku należy pamiętać, aby zabiegi modelujące twarz wykonywać w renomowanych i sprawdzonych klinikach, gdzie pracują wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści. Wówczas przeprowadzane działania pozwalają uzyskać doskonałe efekty w możliwie najbezpieczniejszy sposób.