Drabiny magazynowe – wybór i efektywne wykorzystanie w środowisku magazynowym

Drabiny magazynowe – wybór i efektywne wykorzystanie w środowisku magazynowym

You are currently viewing Drabiny magazynowe – wybór i efektywne wykorzystanie w środowisku magazynowym
Male worker in uniform holds new aluminum stepladders in tool store. Department with ladders, choice of equipment in hardware shop, instrument supermarket

Aby zwiększyć wydajność prac w magazynach, warto zainwestować w specjalne drabiny. Dzięki nim wiele czynności można wykonać znacznie szybciej, sprawniej i bezpieczniej. To akcesoria, które przydają się w wielu sytuacjach. Dowiedz się, czym wyróżniają się specjalistyczne drabiny magazynowe, jakie mają zastosowania i jaki model warto kupić.

Jakie zastosowania mają drabiny magazynowe?

Tak jak wskazuje nazwa, drabiny magazynowe sprawdzają się do prac w magazynach. Ich zadaniem jest zwiększenie swobody ruchu i bezpieczeństwa podczas wykonywanych czynności. Dzięki nim praca jest wygodniejsza, pomagają też zwiększyć wydajność pracowników i szybkość wykonywanych zadań. Wyróżniają się wieloma cechami, których nie mają klasyczne drabiny.

Drabiny tego typu są bardzo uniwersalne. Przede wszystkim służą do wygodnego umieszczana produktów na różnych wysokościach lub zdejmowania ich stamtąd. Wysokość drabiny można regulować i wydłużać ją, jeśli jest taka potrzeba.

Dodatkowo można używać drabin magazynowych również do transportu czy przemieszczania się. Tego typu obiekty mają kółka, dzięki którym ich przesunięcie nie stanowi żadnego problemu. W tym celu jednak zaleca się wykonywanie pracy przez dwie osoby, aby jedna z nich mogła kontrolować ruch konstrukcji, jeśli przesuwa się ją razem z użytkownikiem!

Drabiny magazynowe pomagają również w transporcie produktów. Można na nich ułożyć potrzebne obiekty i w ten sposób przenosić je w inne miejsce, np. na kolejne półki czy do innych sal magazynowych. To rozwiązanie bardzo uniwersalne i bezpieczne podczas pracy.

Czym wyróżnia się drabina magazynowa?

Drabiny magazynowe od klasycznych różnią się kilkoma ważnych elementami. Przede wszystkim tego typu modele mają kółka. Dzięki temu można je swobodnie i bez wysiłku przesuwać. To pomocne podczas pracy. Kołka nie tylko zwiększają wygodę użytkowania drabiny, lecz także znacząco zmniejszają siłę, która jest potrzebna do przenoszenia konstrukcji, np. do innej półki czy hali.

Tego typu drabiny mogą mieć również sporej wielkości podesty, często otoczone ramami z trzech stron. Pozwalają one znacząco zmniejszyć ryzyko wypadków podczas pracy na wysokości. Dodatkowo zwiększają komfort wykonywanych zadań i szansę na spokojne wzięcie oddechu, bez potrzeby schodzenia z drabiny.

Drabiny z kółkami mają również system hamulców. Umożliwiają one osiągnięcie stabilności na podłożu. Jednak nawet modele bez kółek oferują dużą pewność użytkowania dzięki odpowiednim nakładkom na nóżki drabiny. Ponieważ w magazynach może być śliska powierzchnia, producenci dbają o to, aby konstrukcje miały specjalne osłony z antypoślizgowymi dodatkami, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo pracy!

Jaką drabinę magazynową wybrać?

Do prac w magazynie warto wybrać model, który sprawdzi się do wielu czynności. Ciekawą opcją są drabiny 3-częściowe uniwersalne. Ich cechą charakterystyczną jest wysuwana część, dzięki której w każdej chwili można dostosować wysokość drabiny do swoich potrzeb. Te modele nadają się nawet do pracy przy wysokich półkach magazynowych! Są stabilne i wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo, mimo swojej sporej wysokości, po złożeniu zajmują niewiele miejsca.