Jak wybrać odpowiedni projekt domu w obecnych czasach?

  • Kategoria Dom i Ogród
  • Opublikowano:

Jak wybrać odpowiedni projekt domu w obecnych czasach?

You are currently viewing Jak wybrać odpowiedni projekt domu w obecnych czasach?

Nie da się ukryć, że współcześnie ciężko jest wybudować dom z własnych funduszy. Kredyt hipoteczny to rozwiązanie nie dla wszystkich, zważywszy na nieustannie rosnące raty. Poza pracą na kilka etatów bądź wyjazd poza granice kraju nie ma wielu opcji na to, by samodzielnie sfinansować budowę domu, choćby bardzo prostego, jednorodzinnego, małego. Nic więc dziwnego, że wielu inwestorów szuka naprawdę tanich w budowie domów, maksymalnie ergonomicznych, a przy okazji domów, które cechować się będą niską emisyjnością. Projektowanie domów tego typu nie jest łatwym zadaniem, ponieważ im mniejsza przestrzeń, tym trudniejsze wyzwanie. Sprawdź, jakich domów szukać, aby zmieścić się w budżecie!

  1. Projektowanie domów tanich w budowie
  2. Projekt domu na wąską działkę
  3. Na co zwracać uwagę wybierając projekty domów?

Projektowanie domów tanich w budowie

Biorąc pod uwagę wymagania inwestorów, gotowy projekt domu taniego w budowie to nie lada wyzwanie. Przeszukując Internet, można natknąć się na kilka propozycji, jednak nie wszystkie odpowiadają na konkretne potrzeby. Gotowe projekty domów to zwykle projekt domu piętrowego, z poddaszem użytkowym, który jest dość drogą inwestycją. Z drugiej strony dom parterowy również nie należy do najtańszych. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny dom, warto zapoznać się wraz z architektem z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Może on sporo podpowiedzieć już na etapie projektowania. Niektóre działki mają ściśle określone aspekty, których trzeba się trzymać. 

Projekt domu na wąską działkę

Wśród projektów domów znajdziemy budynki dedykowane wąskim działkom. Zwykle są to podłużne domy z poddaszem lub bez, z dachem dwuspadowym, które pięknie prezentują się z każdej strony. Wąska działka to częsta przeszkoda, która jednak nie jest nie do przejścia. Architekci stosują sporo kreatywnych rozwiązań, dzięki którym domy są atrakcyjne wizualnie oraz bardzo wygodne w użytkowaniu. 

Na co zwracać uwagę wybierając projekty domów?

Projekty domów gotowych to ogromna baza, która oferuje nieco tańsze projekty. Jeśli inwestor ma taką chęć, może postawić na indywidualne projekty domów. Są one nieco droższe, jednak architekt czuwa wtedy nad każdym, nawet najdrobniejszym szczegółem. Ogromną popularnością cieszą się ostatnio projekty domów energooszczędnych, jednak w tym przypadku należy bardzo uważać, ponieważ są one znacznie droższe w budowie. W ten sposób można zyskać naprawdę tanią eksploatację. Wybór należy do inwestora. Jak widać, projektowanie domów to nie lada wyzwanie zarówno dla jednej, jak i drugiej strony!