Jak znaleźć najemcę nieruchomości? Dlaczego tak duże znaczenie ma obsługa najmu?

Jak znaleźć najemcę nieruchomości? Dlaczego tak duże znaczenie ma obsługa najmu?

You are currently viewing Jak znaleźć najemcę nieruchomości? Dlaczego tak duże znaczenie ma obsługa najmu?
Young married couple having fun on moving day. Happy first time buyers playing with boxes in modern spacious living room interior in new home. Real estate, mortgage, buying house of your dream concept

Wiele osób zastanawia się nad dodatkową formą zarobku. Jedną z możliwości jest inwestowanie w rynek nieruchomości. Nie jest on jednak łatwy i wbrew pozorom nie zawsze przynosi same zyski. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, ale też tego, jak ważny jest system zarządzania najmem.

Rynek nieruchomości w pigułce

Rynek nieruchomości miał pewną zapaść. Dotyczyło to czasu pandemii. Ówcześnie mniej osób kupowało mieszkania, za to więcej chętnie je wynajmowało. Jednak i tutaj ujawniły się pewne nadużycia, a mianowicie właściciele mieszkań windowali koszty, natomiast wielu najemców nie płaciło w terminie. Obecnie sytuacja nieco się zmieniła i więcej osób decyduje się na zakup mieszkań, jednak ceny także wzrosły. Wbrew pozorom wcale nie jest tak łatwo znaleźć uczciwego najemcę. Wyobraźcie sobie, że aż 70% właścicieli na jakimś etapie spotkało się z nieuczciwością najmujących. Na szczęście ryzyko można zmniejszyć, wystarczy zdecydować się na usługę jaką jest obsługa najmu. Firma zewnętrzna zweryfikuje potencjalnego najemcę pod kątem jego wypłacalności. Sprawdzi także jego historię najmu. Jeżeli zostaną wykryte jakieś nieprawidłowości, oferta najmu zostanie odrzucona. Jednocześnie nie trzeba obawiać się, że poszukiwanie najemcy potrwa długo, bo firma zobowiązuje się, by znaleźć go w ciągu miesiąca. Decydując się na usługi Flatte można liczyć nie tylko na wstawienie ogłoszeń na popularnych platformach, ale i przygotowanie mieszkania do wystawienia ogłoszenia. Dzięki temu można liczyć na więcej chętnych i więcej ofert. Jednocześnie obsługa najmu obejmuje dostęp do dedykowanej aplikacji dla właściciela mieszkania i najemcy.

Jakie są  korzyści z aplikacji do zarządzania najmem nieruchomości i obsługi najmu?

Dzięki wyborowi obsługi najmu można przede wszystkim liczyć na znalezienie uczciwego najemcy. Zostaje on zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia OC. Można w ten sposób zminimalizować prawdopodobieństwo dewastacji mieszkania. Dzięki aplikacji najemca będzie opłacał najem drogą elektroniczną, a wszystkie wpłaty będą księgowane na platformie. Również tą drogą będzie mógł zgłaszać usterki, ale i awarie, zarówno te, za których usunięcie według umowy będzie odpowiadał, jak i te za które odpowiedzialny jest właściciel mieszkania. Będąc właścicielem nie trzeba być fizycznie obecnym, by załatwiać tego rodzaju sprawy, bo może zająć się nimi opiekun najmu wydelegowany przez firmę zajmującą się jego obsługą.