Jaka zmywarka do małej kuchni? 5 polecanych modeli

Jaka zmywarka do małej kuchni? 5 polecanych modeli

You are currently viewing Jaka zmywarka do małej kuchni? 5 polecanych modeli

Mała kuchnia nie oznacza konieczności zmywania wyłącznie ręcznie. Na rynku jest sporo zmywarek, które świetnie będą komponować się z niewielkim wnętrzem. Jak wybrać taki sprzęt do pomieszczenia niewielkich rozmiarów? Dobrze odpowiednio się do tego przygotować i poświęcić czas na dokładne porównanie dostępnych możliwości. Jaka zmywarka będzie najlepszą opcją? Czas przyjrzeć się dokładnie najciekawszym modelom!

Co wziąć pod uwagę, wybierając zmywarkę do małej kuchni?

Tak jak w przypadku większych przestrzeni, także przy sprzęcie niewielkiej kuchni trzeba odpowiedzieć na pytanie: zmywarka do zabudowy czy wolnostojąca? Ta ostatnia zwykle daje więcej możliwości ustawienia. Z drugiej strony, zmywarką do zabudowy łatwo po prostu zastąpić jedną z szafek kuchennych. Znając plan własnej kuchni, łatwiej nam stwierdzić, jaki rodzaj sprzętu preferujemy. Zwykle też mając inne sprzęty wolnostojące, sięgniemy po zmywarkę tego typu. Ta prawidłowość działa też w drugą stronę urządzenia w zabudowie narzucają wybór takiej właśnie zmywarki.

Gdy tę decyzję mamy już za sobą, czas przyjrzeć się innym kwestiom. Na co zwrócić uwagę, szukając zmywarki do małej kuchni?

  • Wymiary sprzętu – to kluczowy parametr, który będziemy brać pod uwagę. Zwykle od razu możemy wykluczyć zmywarki o szerokości 60 centymetrów. Więcej możliwości ustawienia w niewielkiej kuchni mamy, gdy sięgniemy po zmywarkę 45-centymetrową.
  • Wygodny panel sterowania – przy niewielkim pomieszczeniu i manewrowaniu w bliskiej odległości od zmywarki, kluczowa jest możliwość bezpiecznego sterowania urządzeniem, bez ryzyka przypadkowego przełączenia programu.
  • Poziom generowanego hałasu – głośno pracujący sprzęt w niewielkim pomieszczeniu zupełnie się nie sprawdzi. Ciche urządzenie jest jednym racjonalnym wyborem do niewielkiej kuchni.
  • Możliwość dostosowania koszy lub szuflad – w małej kuchni, przy wąskiej zmywarce, liczy się spryt i pomysłowość! Wielu producentów oferuje wiele możliwości kreatywnego ułożenia naczyń w środku zmywarki – tak, by pomieścić jak najwięcej zawartości.

Mając w pamięci te wytyczne, czas przyjrzeć się konkretnym modelom!

Zmywarka do małej kuchni – ranking polecanych urządzeń

Jakie zmywarki o szerokości do 45 cm będą strzałem w dziesiątkę? Szukając rozwiązań do niewielkiej kuchni, możemy wybierać spośród sprzętów czołowych producentów AGD.

Czas przyjrzeć się dobrze ocenianym modelom!

  • Zmywarka SAMSUNG DW50R4050BB/EO – zaczynamy od cichego i zbierającego pozytywne oceny sprzętu do zabudowy. Regulowany kosz i duża szuflada na sztućce to wygodne rozwiązania, które sprawdzą się przy częstym korzystaniu ze zmywarki. Oszczędności energii sprzyja funkcja połowy załadunku. Poziom generowanego hałasu to 46 dB.
  • Zmywarka WHIRLPOOL WSIO3T1256PEX – kolejny model do zabudowy, który jest pozytywnie oceniany przez użytkowników. Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzi się w niewielkiej kuchni, jest Multizone, czyli zmywanie strefowe, pozwalające czyścić naczynia tylko w określonej części zmywarki. Wśród 8 dostępnych programów znajdziemy m.in. możliwość szybkiego zmywania oraz program cichy, który sprawdzi się w kawalerkach czy aneksach kuchennych. Poziom hałasu generowanego przy pracy to 45 dB.
  • Zmywarka WHIRLPOOL WSFO3O34PFX – jeśli opisane w poprzednim modelu rozwiązania przypadły nam do gustu, a szukamy sprzętu wolnostojącego, będzie to właściwy wybór! Wygodnym rozwiązaniem w tym modelu jest trzeci kosz – na sztućce i małe akcesoria kuchenne. Zmywarka przy pracy generuje hałas 44 dB.
  • Zmywarka BOSCH SPV4EMX16E – kolejny warty uwagi model do zabudowy od uznanego producenta. Dzięki aplikacji Home Connect możemy zdalnie sterować sprzętem nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. W modelu tym znajdziemy dodatkową szufladę Vario3. To dodatkowy poziom załadunku, który pozwala lepiej rozplanować ułożenie sztućców czy choćby filiżanek. System składanych elementów w koszach VarioFlex to gwarancja elastycznego sposobu rozmieszczania naczyń wewnątrz zmywarki. Generowany podczas pracy hałas to 45 db. Zmywarka odznacza się wysoką klasą energetyczną D.
  • Zmywarka ELECTROLUX ESM63300SX seria 700 MaxiFlex – ten wolnostojący model o ciekawym designie dobrze wpisze się w przestrzeń nowoczesnej kuchni. Warto zwrócić uwagę na szufladę MaxiFlex, która dzięki systemowi ruchomych przegródek pozwala łatwo pomieścić wszystkie sztućce i akcesoria kuchenne. Jak wygląda kwestia hałasu? W tym przypadku to 48 dB. Na plus należy również odnotować wysoką klasę energetyczną D.

Gdzie szukać tych modeli? Zmywarki do 45 cm to w sklepie MediaMarkt rozbudowana kategoria – jest w czym wybierać, niezależnie od tego, czy szukamy sprzętu do zabudowy, czy wolnostojącego.