Poszetka do garnituru – jak ją dobrać?

  • Kategoria Moda
  • Opublikowano:

Poszetka do garnituru – jak ją dobrać?

You are currently viewing Poszetka do garnituru – jak ją dobrać?

W męskich stylizacjach to właśnie drobne akcesoria stanowią wisienkę na torcie. Jednym z dodatków, który podkreśli charakter eleganckiego jak i codziennego ubioru jest poszetka do marynarki. Ten modny element powrócił do mody na dobre, zachwycając bogactwem wzorów i kolorów.

Moda na własnych zasadach

Poszetka do garnituru to część garderoby, która dostarcza mężczyznom wielu dylematów. Trudno zdecydować zgodnie z którymi regułami postępować by stylizacja była dopełniona w odpowiedni sposób. Nasz szeroki asortyment dostarcza wielu inspiracji oraz możliwości, stąd nawet jeśli jesteś początkujący z pewnością odnajdziesz coś dla siebie. Należy pamiętać, że pomimo dowolności, ważne jest by akcesoria korespondowały z wybranym zestawem tworząc spójną całość.

Poszetka do garnituru – jak założyć by się wyróżnić?

Istnieje kilka metod na odpowiedni dobór elementów garderoby tak, by tworzyły gustowną stylizację. W przypadku poszetek, najpopularniejszym wyborem jest nawiązanie kolorystyczne do krawata. To klasyczne rozwiązanie, które wygląda estetycznie i spójnie, również jeśli akcesoria wykonane są z różnych tkanin, co niejednokrotnie dodaje sznytu. Inną możliwością jest dobór poszetki pod odcień drugoplanowy, gdzie pojawia się jedynie akcent kolorystyczny np. do zielonej muchy, wybieramy chusteczkę z brzegiem o podobnej barwie.

Ponieważ moda nieustannie ewoluuje, coraz częściej zdarza się, że mężczyźni nie zakładają krawata. W takiej sytuacji możemy postawić na dowolność, np. wzorzysta poszetka jedwabna będzie doskonale prezentować się w zestawieniu z gładką marynarką lub odwrotnie – chusteczka może zostać dobrana pod kolor kraty czy innego deseniu występującego na garniturze. Inną metodą jest dobór względem koszuli – z zachowaniem tej samej tonacji lub z korespondującym detalem. Bardzo stylowym rozwiązaniem jest dobór poszetki do całego zestawu, ale należy pamiętać by całość była spójna. Zmieniając detale nie tylko nadajemy fasonu, ale też w łatwy sposób możemy odświeżyć i urozmaicić garderobę.

Pamiętaj, że moda męska nie musi być nudna! Możesz się nią bawić, kombinować – nie przejmować! Postaw na klasykę lub szalej, stawiając na kolory i poszetki jedwabne.