Poznaj świat na własnych warunkach – jak tanio podróżować?

Poznaj świat na własnych warunkach – jak tanio podróżować?

You are currently viewing Poznaj świat na własnych warunkach – jak tanio podróżować?
Beautiful young woman enjoying under a shower on the beach daydreaming about love.

Podróżowanie otwiera przed każdym z nas szereg nowych możliwości, a także jest okazją, aby oderwać się od codzienności. Większość osób decyduje się na organizowanie zagranicznych wojaży samodzielnie. W praktyce nic w tym bowiem trudnego, o ile wiemy, jak podejść do tego zadania. O czym dokładnie mowa i co należy wiedzieć, aby zwiedzać świat na własnych warunkach? Przekonajmy się o tym!

Poznaj świat na własnych zasadach

Jeszcze nigdy podróżowanie nie było tak proste, jak obecnie, gdy większość kwestii związanych z wyjazdem można załatwić online i to bez zbędnych formalności. Każdy, kto podróżuje na własnych zasadach, niezależnie czy solo, w parze, z grupą znajomych itd., zdaje sobie jednak sprawę z tego, o jak wiele kwestii trzeba zadbać, aby wszystko przebiegło według oczekiwań. Nie pozostaje nic innego, jak przyjrzeć się temu bliżej i spróbować odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania.

Jak i gdzie podróżować po świecie?

poznaj-swiat-na-wlasnych-warunkach-jak-tanio-podrozowac2.jpg

W tej chwili większość

poznaj-swiat-na-wlasnych-warunkach-jak-tanio-podrozowac3.JPG

krajów stoi przed nami otworem, dlatego kierunek podróży jest zależny od indywidualnych preferencji. Oczywiście, wiele zależy tutaj od długości takiego wypoczynku, terminu oraz możliwości finansowych. Oprócz długich urlopów, np. wakacyjnych, rosnącą popularnością cieszą się w ostatnich latach kilkudniowe wycieczki, czyli tzw. city breaki. Miejscem docelowych tego typu wypraw są najczęściej największe europejskie miasta takie jak Londyn, Paryż, Lizbona, Rzym, Berlin, Praga i wiele innych. Celem takich wypraw jest przede wszystkim poznanie lokalnej kultury, historii, sztuki, zabytków, odwiedzenie najpopularniejszych lokalizacji, ale też wybranie się do miejsc, które są mniej turystyczne. 

Tanie wyjazdy zagraniczne – jak zorganizować?

Organizując zagraniczną podróż należy zwrócić uwagę na każdy detal, dzięki czemu już w jej trakcie będziemy mogli skupić się wyłącznie na realizacji planu. Przygotowania do podróży warto zacząć nawet kilka miesięcy przed planowanym wylotem, ponieważ mamy wówczas większe pole możliwości oraz niższe ceny lotów, noclegów i innych usług. Najlepiej podróżować poza sezonem, a więc m.in. wczesną wiosną albo jesienią, dzięki czemu unikniemy tłumu turystów, a także będziemy mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy. 

Najlepsze oferty lotów – gdzie znaleźć? 

Jeżeli chodzi o tanie loty z Warszawy i kilkunastu innych polskich miast, najkorzystniejsze oferty można znaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki eSky.pl. Dostępne są tam tanie loty z Krakowa, Wrocławia, Katowic itd. od wszystkich działających na rynku linii lotniczych i to w najlepszych cenach na rynku. Od razu można zarezerwować nocleg (z bazy ponad 1,3 mln obiektów na świecie), a także kupić bilety wstępu do obiektów i licznych atrakcji. Wiele korzystnych opcji lotów znajdziemy w zakładce Okazje, przy czym nie warto zwlekać, ponieważ są ograniczone czasowo. Nie można zapomnieć też o zakupie ubezpieczenia podróżnego, które chroni nas przed negatywnymi skutkami nieprzewidzianych zdarzeń podczas podróży. Wszelkich rezerwacji można dokonać w jednym miejscu – poprzez stronę eSky.pl w przeglądarce lub aplikację mobilną.