Projektowanie materiałów marketingowych – od czego zacząć?

Projektowanie materiałów marketingowych – od czego zacząć?

You are currently viewing Projektowanie materiałów marketingowych – od czego zacząć?
Printer and photo camera on the table. Printing photos concept

W dzisiejszych czasach do stworzenia materiałów reklamowych wystarczy mieć dostęp do dedykowanego oprogramowania. Nowe technologie spowodowały, że nie musisz inwestować w specjalistyczne programy graficzne do instalacji na komputerze. Na ten moment masz dostęp do wielu narzędzi online, które równie dobrze sprawdzą się podczas projektowania kreacji marketingowych dla firmy. Zobacz, od czego zacząć projekt ulotek, bannerów lub innych promocyjnych materiałów i gdzie możesz je przenieść na papier. Przejrzyj poradnik i działaj!

Kto powinien zająć się projektami materiałów reklamowych? Specjalista czy na własną rękę?

Choć tworzenie gotowych projektów dla materiałów reklamowych (zarówno tych drukowanych, jak i przeznaczonych do wykorzystania w wersji cyfrowej) jest obecnie dość proste, to jednak warto pomyśleć o współpracy ze specjalistami.

Mimo możliwości stworzenia ciekawej kreacji marketingowej własnymi siłami, niestety bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności nie będziesz w stanie efektywnie wykorzystać swoich projektów.

Projektując na własną rękę bez profesjonalnego oprogramowania i doświadczenia, ryzykujesz:

  • nieprawidłowo ustawionymi spadami i marginesami w projekcie,
  • błędnym eksportem gotowego pliku,
  • źle ustawionymi profilami kolorów,
  • niedociągnięciami, które wpłyną na estetykę gotowych materiałów reklamowych.

Jeśli nie chcesz ryzykować, lepiej postaw na wsparcie wykwalifikowanego grafika komputerowego. Zyskasz pewność, że projekty dla Twojej firmy zostaną kompleksowo przygotowane od A do Z.

A może masz już gotowe projekty ulotek, wizytówek i plakatów i chcesz przenieść je na papier? Możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty w taniej drukarni internetowej https://www.drukarniaonline.pl/. W korzystnej cenie i z gwarancją wysokiej jakości zlecisz wydruk swoich materiałów promocyjnych.

Graficzne projekty materiałów promocyjnych – krok po kroku

Tworzenie projektów graficznych materiałów reklamowych warto zacząć od wymyślenia estetycznej kompozycji – najlepiej w zgodzie z identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa. Kolejny krok to wybór drukarni i pobranie gotowych makiet, które ułatwią stworzenie projektów przygotowanych do wydruku.

Następnie możesz przejść przez kolejne etapy tworzenia artykułów promocyjnych dla swojej marki:

  1. Przygotowanie tekstów i zdjęć pod konkretne projekty.
  2. Ustalenie rozmiarów gotowych materiałów np. ulotek, wizytówek, plakatów.
  3. Eksport gotowego pliku przygotowanego do wydruku.

Na koniec musisz tylko dostarczyć pliki do wybranej drukarni i poczekać na realizację złożonego zamówienia.

Wydruk materiałów promocyjnych dla firmy – ile kosztuje i gdzie szukać wsparcia?

Wydruk np. klasycznych wizytówek to koszt na poziomie od ok. 55 złotych netto za 50 sztuk. W podobnych kwotach wydrukujesz też inne artykuły promocyjne, choć wiele zależy od nakładu. Im większy, tym korzystniejszą cenę jednostkową możesz wynegocjować w drukarni.

Gotowe projekty materiałów reklamowych wydrukujesz najszybciej w internetowej drukarni. W jednym miejscu zamówisz wszystkie potrzebne ulotki, wizytówki, a nawet wielostronicowe broszury.