Auto detailing – na czym polega i ile kosztuje?

Auto detailing – na czym polega i ile kosztuje?

You are currently viewing Auto detailing – na czym polega i ile kosztuje?

Zadbany samochód jest wizytówką kierowcy. Całe szczęście istnieje wiele sposobów na jego pielęgnację. Standardowa wizyta w myjni w niedzielne popołudnie jest dziś zdecydowanie niewystarczająca, dlatego wielu kierowców zaczyna interesować się auto detailingiem.

Ta branża w przeciągu ostatnich lat doświadczyła niebywałego rozwoju, dlatego informacje o skutecznych metodach pielęgnacji samochodu docierają do uszu praktycznie każdego właściciela auta.

Czym jest auto detailing? Dlaczego jest tak bardzo popularny w dzisiejszych czasach? I najważniejsze – czy każdego stać na samochodowe Spa? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące auto detailingu znajdziesz w naszym artykule!

Detailing samochodowy – na czym to polega?

Choć auto detailing jest dziś obecny w telewizji, prasie motoryzacyjnej oraz Internecie, nie każdy kierowca wie, czym jest ta metoda pielęgnacji samochodów.

Otóż mianem auto detailingu nazywamy szereg zabiegów pielęgnacyjnych, których zadaniem jest skuteczne zabezpieczenie samochodu – zarówno jego karoserii, jak i wnętrza – przed uszkodzeniami.

Ta branża szybko zwiększa grono osób zainteresowanych pielęgnacją swoich samochodów, gdyż poszczególne usługi są niezwykle skuteczne i pozwalają zabezpieczyć wartość auta oraz podkreślić jego największe atuty.

Jakie usługi są oferowane w ramach auto detailingu?

Ilość różnych zabiegów w auto detailingu jest tak duża, że najczęściej stosuje się podział na pielęgnację zewnętrzną oraz wewnętrzną. Warto podkreślić, że popularność poszczególnych usług wynika przede wszystkim z ich skuteczności.

Pielęgnacja zewnętrzna

Do tej kategorii należą wszystkie usługi, które wpływają na poprawę wyglądu karoserii. Co więcej, zarówno folia ochronna, jak i powłoka ceramiczna wpływają także na odpowiednie zabezpieczenie lakieru samochodowego przed uszkodzeniem.

auto-detailing-folia.jpg

Do zewnętrznych zabiegów pielęgnacyjnych z powodzeniem można zaliczyć także glinkowanie lakieru, a więc polerowanie karoserii specjalnym preparatem car detailingowym.

Pielęgnacja wewnętrzna

Auto detailing to nie tylko skuteczne zabiegi dotyczące karoserii i lakieru. To także kompleksowa pielęgnacja wnętrza samochodu. Co to oznacza?

Głębokie czyszczenie tapicerki, przywracanie połysku elementom z plastiku oraz skuteczne odświeżenie kokpitu – auto detailing dba również o wnętrze Twojego auta.

Dlaczego warto zadbać o wygląd auta?

Wygląd samochodu ma kolosalne znaczenie, ponieważ to właśnie na błysk karoserii i barwę lakieru zwraca się uwagę w pierwszym momencie. Zadbanie o wygląd samochodu jest niezwykle istotne z wielu różnych powodów.

Po pierwsze zadbane auto jest poniekąd wizytówką jego właściciela. Po drugie – odpowiedni wygląd jest często wyśmienitą kartą przetargową, kiedy dochodzi do sprzedaży samochodu. Warto dodać, że odpowiedni wygląd jest w stanie skutecznie zwiększyć cenę sprzedawanego auta.

Czy auto detailing jest drogą usługą?

Cennik auto detailingu jest bardzo często poruszanym tematem przez kierowców, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z pielęgnacją swoich aut. Cena poszczególnych usług auto detailingu zależy od wielu różnych czynników.

pielegnacja-auta.jpg

Ma na nią wpływ zarówno rodzaj zabiegu, preparaty, które będą używane, jak i renoma samego salonu auto detailingowego. I tak na przykład ceny powłoki ceramicznej mogą się wahać od 700 złotych do nawet 3000 złotych.

Detailing samochodowy w Warszawie, komu warto powierzyć swoje auto?

Jeżeli poszukujesz dobrego i sprawdzonego salonu auto detailingowego w Warszawie, to warto zainteresować się salonem Perfekcyjne Auto.

Bogate doświadczenie, ponad 12 lat obecności na rynku oraz pasja do motoryzacji – to główne wyznaczniki jakości tego salonu auto detailingu. Warto zaznaczyć, że salon jest autoryzowanym przedstawicielem i dystrybutorem folii ochronnej STEK.

Podsumowując, auto detailing jest najlepszym sposobem na skuteczne zabezpieczenie samochodu przed utratą jego wartości. Pielęgnacyjne usługi, które dotyczą zarówno karoserii, jak i wnętrza auta, pozwalają zachować jego piękny wygląd na dłużej.