Jak w humanitarny sposób usunąć zwierzęta z plantacji?

Jak w humanitarny sposób usunąć zwierzęta z plantacji?

You are currently viewing Jak w humanitarny sposób usunąć zwierzęta z plantacji?

Zwierzęta potrafią spowodować o wiele większe szkody niż się nam wydaje.

Straty w rolnictwie i nie tylko

Sady owocowe mogą zostać dosłownie spustoszone przez stada szpaków i innych ptaków. Tak zwane strachy na wróble nie zawsze bywają skuteczne. Rolnicy chwytają się różnych sposobów – fruwające na wietrze skrawki folii, plastikowe butelki zatknięte na patyki, sylwetki ptaków drapieżnych to niektóre ze sposobów. Stada ptaków są również bardzo niebezpieczne na lotniskach – kolizja z ptakiem średniej wielkości może by przyczyną uszkodzenia a nawet katastrofy samolotu. Gospodarstwa rybackie nie mogą uporać się z plagą kormoranów, których ogromny apetyt może całkowicie unicestwić hodowlę. Plantacje ziemniaków i innych warzyw padają ofiarą dzików, z kolei sarny i jelenie chętnie obgryzają korę z młodych drzew. Niektórzy próbują płoszyć zwierzęta za pomocą głośników emitujących muzykę lub program radiowy, ale zwierzęta potrafią przyzwyczaić się do tego. Skutecznym, prostym a zarazem całkowicie humanitarnym środkiem odstraszającym zarówno ptaki jaki ssaki są armatki hukowe.

Jakie armatki hukowe są najlepsze ?

Na rynku jest spory wybór tefgo typu urządzeń, lepiej jednak postawić na wysoką jakość niż na najniższą cenę. Armatka hukowa umieszczona jest na dworze, dlatego nie może ulegać korozji i powinna być odporna na wszelkie niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Sekatory.eu proponuje swoim klientom armatki hukowe firmy Guardian. Nie wymagają one zasilania elektrycznego. Wystarczy butla gazowa, taka sama jak do turystycznych kuchenek lub samochodów kempingowych. Dodatkowo w sklepie sekatory.eu można dokupić timer i dowolnie ustawić czas i częstotliwość strzelania. Tak przygotowana do pracy armatka nie wymaga praktycznie żadnego nadzowru ze strony człowieka. Armatki hukowe hiszpańskiej marki Guardian to najczęściej stosowany sprzęt tego typu na świecie -spotkać je można na większości lotnisk europejskich, a także na plantacjach całego świata. Sekatory.eu jest polskim dystrybutorem tych armatek hukowych, zapewnia do nich części zamienne i serwis.

Czy wszędzie można używać armatek hukowych ?

Jedyne ograniczenia to przepisy związane z ochroną środowiska naturalnego. Należy pamiętać, że armatki hukowe emitują hałas o natężeniu 120 decybeli, nie różniący się niczym od wystrzału z broni palnej. Dlatego nie wolno uzywac ich na granicach rezerwatów przyrody, a także w czasie rozrodu zwierząt – na przykład w okresie lęgowym ptaków. Przed ustawieniem armatek hukowych warto sprawdzić, czy na danym terenie na pewno wolno się nimi posługiwać. Armatki hukowe są całkowicie bezpieczne w użyciu.