Jaką pościel dopasować do świątecznej sypialni?

  • Kategoria Dom i Ogród
  • Opublikowano:

Jaką pościel dopasować do świątecznej sypialni?

You are currently viewing Jaką pościel dopasować do świątecznej sypialni?

Święta to z całą pewnością jeden z bardziej wyjątkowych okresów w roku. To właśnie w tym momencie mamy okazję do tego, by spotkać się z całą rodziną i bliskimi i wymienić się płynącymi z serca życzeniami oraz drobnymi upominkami. Nie da się również ukryć, że święta to czas prawdziwie magicznej atmosfery. Już na kilka tygodni przed nimi w mieście pojawiają się świąteczne dekoracje, lampki i światełka, która tworzą wręcz niezapomniany klimat. Nic więc dziwnego, że my również zapragniemy przenieść tę świąteczną i absolutnie wyjątkową atmosferę do swojego domu. Zwykle decydujemy się na dekoracje gotowe, które znajdziemy w sklepach i które przepięknie komponują się z przybranym drzewkiem choinkowym. Jednocześnie w kwestii naszej świątecznej sypialni pojawia się wiele dylematów. Okazuje się bowiem, że rzadko kiedy decydujemy się na wstawienie tam choinki, a co za tym idzie nasze sypialnia w święta może prezentować się dość ponuro. Jednak jeśli wybierzemy odpowiednią pościel, wówczas do tego wnętrza również uda się nam wprowadzić absolutnie świąteczny klimat. Jaką pościel warto więc dobrać?

Jakie kolory pościeli powinny dominować w świątecznej sypialni?

Święta kojarzą się nam głównie z połączeniem barwy czerwonej i zielonej. Oczywistym jest więc fakt, że jeśli posiadamy komplet szarej pościeli, który jest smutny i pozbawiony wyrazu, to z jego pomocą z pewnością nie uda się nam wykreować świątecznego klimatu. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na pościel w kolorze czerwonym lub ciemnej zieleni, na której powierzchni mogą się dodatkowo znaleźć białe wzorki i zdobienia. Ciekawym rozwiązaniem do świątecznej sypialni może być również pościel w kolorze intensywnego fioletu, połączonego z delikatnymi i subtelnymi, złotymi lub srebrnymi zdobieniami. Takie kolory pościeli najlepiej wpisują się w charakterystykę świąt i z pewnością z ich pomocą uda się nam wykreować ten wyjątkowy, świąteczny klimat w naszym wnętrzu.

Pościel typowo świąteczna również może być dobrym rozwiązaniem

Jeśli nie boimy się ryzykować, wówczas możemy dopasować do naszej sypialni mocno zdobioną pościel. Okazuje się bowiem, że pościel świąteczna w tym wyjątkowym okresie bardzo często pojawia się na półkach sklepów z tekstyliami do sypialni. Znajdziemy na niej nadruki bombek, prezentów czy nawet i Świętych Mikołajów. Faktem jest, że taka pościel sprawdzi się w sypialni tylko i wyłącznie w okresie świąt, jednak jeśli zależy nam na maksymalnym podkreśleniu tego momentu, to warto się na nią zdecydować.