Jak dobrać pościel do rozmiaru łóżka?

Jak dobrać pościel do rozmiaru łóżka?

You are currently viewing Jak dobrać pościel do rozmiaru łóżka?

Nie da się ukryć, że sypialnia jest dla większości z nas jednym z najważniejszych miejsc w naszym domu. To właśnie tam spędzamy najwięcej czasu i poświęcamy go na wypoczynek i relaks. Co więc za tym idzie jednym z najważniejszych mebli w naszej sypialni staje się nic innego, jak tylko nasze łóżko. To właśnie ono będzie miało wpływ nie tylko na to, jak będzie się nam spało, ale także na to, jak nasze wnętrze będzie się prezentować. Jeśli więc chcemy zadbać idealnie o to jak nasza sypialnia wygląda, wówczas w pierwszej kolejności musimy również zadbać o nasze łóżko. Niezbędne jest więc dopasowanie odpowiedniej pościeli, która będzie nie tylko perfekcyjnie dobrana pod względem designu, ale także pod względem rozmiaru. Wówczas możemy liczyć na estetyczny efekt końcowy. Wobec tego, w jaki sposób dopasować rozmiar pościeli do rozmiaru łóżka?

Jak dobrać rozmiar pościeli do łóżka o standardowych wymiarach?

W przypadku kiedy kupujemy łóżko do pokaźnej sypialni, rzadko kiedy w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jego rozmiar. Zwykle liczy się dla nas wygląd samej ramy i stelaża, a także miękkość i wygoda materaca. Na szczęście – o ile tylko nie mamy zbyt wygórowanych oczekiwań co do naszego mebla – możemy liczyć na to, że nasze łóżko będzie posiadało standardowe wymiary. Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak się z nimi zapoznać i dobrać np. pościel 200×220, która będzie swoim rozmiarem idealnie odpowiadała wymiarom naszego łóżka. W tym wypadku większość z nas nie będzie miała żadnego problemu ze znalezieniem pościeli w dokładnie takim sami rozmiarze, w jakim jest rozmiar mebla wypoczynkowego. Wówczas można powiedzieć, że pozostaje się nam skupić tylko i wyłącznie na dobraniu odpowiednich kolorów i designu tekstyliów do sypialni w taki sposób, by idealnie wpasowały się one w już istniejącą aranżację.

Jak dobrać rozmiar pościeli do łóżka o wymiarach niestandardowych?

Nie da się ukryć, że niekiedy – być może z powodu ograniczonych możliwości przestrzennych sypialni – musimy zdecydować się na dość spersonalizowane wymiary łóżka. Wówczas będzie ono posiadało rozmiar mocno odbiegający od standardów, co sprawia, że dobór idealne pościeli może być nieco utrudniony. W takich wypadkach musimy więc zdecydować się na dobranie pościeli jak np. pościel 160×200, która będzie o około 3 – 5 centymetrów większa od wymiarów samego łóżka. Pamiętajmy jednak, że nie działa to w drugą stronę i nie jest najlepszym rozwiązaniem dobieranie tekstyliów do sypialni, których rozmiar jest z kolei znacznie mniejszy.