Narożnik z regulowanym zagłówkiem. Pełen komfort wypoczynku!

Narożnik z regulowanym zagłówkiem. Pełen komfort wypoczynku!

You are currently viewing Narożnik z regulowanym zagłówkiem. Pełen komfort wypoczynku!
Pillow on sofa decoration interior of living room with table light lamp

Zadaniem mebli wypoczynkowych, tak jak zresztą sama ich nazwa wskazuje, jest zapewnienie jak najbardziej komfortowego odpoczynku. I liczy się tutaj nie tylko wygodne siedzisko i oparcie, ale także szereg dodatkowych funkcji, o które postarali się konstruktorzy współczesnych narożników. Do nich zaliczyć można regulowany zagłówek w narożniku. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Jak korzystanie z takiej regulacji wygląda w praktyce? Już wyjaśniamy!

Regulowany zagłówek w narożniku – dlaczego warto?

Nowoczesne narożniki są nie tylko bardzo wygodnymi meblami wypoczynkowymi, ale często odznaczają się dedykowaną funkcjonalnością. Jeśli wybierzemy konstrukcje do spania wyposażone dodatkowo w pojemnik na pościel, to zyskamy komfortowe, duże łóżko i nadprogramowy schowek. Na tym jednak nie koniec. Ciekawym rozwiązaniem jest również narożnik z regulowanym zagłówkiem. Taka konstrukcja mebla pozwala na wygodne dopasowanie stopnia odchylenia zagłówka w zależności od oczekiwań.

Narożniki z regulowanym zagłówkiem są zatem opcją nastawioną na maksymalizację komfortu wypoczynku. Co ciekawe, takie rozwiązanie nie jest bez znaczenia dla wyglądu samego mebla. Dostępne są bowiem narożniki, w których regulowany zagłówek obraca się o 180 stopni, co pozwala na jego całkowite złożenie. To  z kolei sprawia, że oparcie narożnika staje się o połowę niższe i nieco grubsze, zmieniając wygląd mebla – staje się on niższy, a siedzisko krótsze.

W ten sposób w razie potrzeby narożnik jest wygodnym głębokim siedziskiem do oglądania telewizji lub nieco płytszą kanapą, na której wygodnie się siedzi w czasie rodzinnych imprez.

Narożniki z regulowanym zagłówkiem i nie tylko!

Narożnik z regulowanym zagłówkiem to często konstrukcja odznaczająca się jeszcze bardziej zaawansowanymi możliwościami. Chodzi tutaj o narożniki z regulowanymi zagłówkami wyposażone w funkcję relaks. Takie konstrukcje obok regulowanych zagłówków posiadają również wysuwane siedziska i specjalne podnóżki.

Wszystkie te ruchome elementy mogą być sterowane sensorycznie, przez mocniejszy nacisk całego ciała lub elektrycznie – za pomocą przycisków na panelu sterowania. Dzięki temu w niezwykle prosty sposób można dostosować mebel do najwygodniejszej pozycji, sprawiając, że nasz wypoczynek będzie maksymalnie komfortowy. Przy czym nie każdy narożnik z regulowanym zagłówkiem posiada kompleksową funkcję relaks. Zawsze należy dokładnie sprawdzić w opisie mebla, czy na pewno w danym modelu taka funkcja się znajduje.