Kalkulator leasingowy – wszystko co musisz wiedzieć

Kalkulator leasingowy – wszystko co musisz wiedzieć

You are currently viewing Kalkulator leasingowy – wszystko co musisz wiedzieć
A rich guy with new white car with skyscraper on the background. A high building in the city and a businessman with his auto.

Kalkulator leasingowy to proste narzędzie, które umożliwia szybkie przeliczenie kosztów finansowania oraz zorientowanie się w wysokości miesięcznej raty. Jak z niego skorzystać? Dlaczego warto porównać koszty leasingu? Odpowiadamy.

Jak działa kalkulator leasingowy?

Jak wspomniano we wstępie kalkulator leasingowy jest prostym narzędziem, które pozwala samodzielnie i szybko policzyć koszty finansowania. W jaki sposób można to zrobić? Otóż, wymagane w tym przypadku jest określenie kluczowych parametrów leasingu, wśród których należy wymienić wartość leasingowanego pojazdu, długość trwania umowy, a także procentową wysokość wpłaty własnej oraz wartości wykupu auta po zakończeniu umowy. Dysponując tymi danymi kalkulator automatycznie wykonuje obliczenia, co pozwala uzyskać nie tylko wysokość miesięcznej raty leasingowej, ale również całkowity koszt finansowania. Co istotne korzystanie z kalkulatora jest zupełnie bezpłatne, a obliczenia można wykonywać dowolną ilość razy, co pozwala porównać różne warianty leasingu.

Dlaczego warto policzyć koszty leasingu?

Leasing to najpopularniejsza, ale nie jedyna forma finansowania aut. Samodzielne policzenie kosztów leasingu pozwala zatem podjąć decyzję o wyborze finansowania. Istotne w tym przypadku jest również rozeznanie się w wysokości miesięcznych rat, dzięki czemu można dopasować je do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Możliwość swobodnej zmiany wprowadzanych parametrów pozwala natomiast porównać możliwe opcje oraz wybrać tę, która będzie w danej sytuacji najkorzystniejsza. Zaletą jest także możliwość skontaktowania się z dedykowanym doradcą, z którym można omówić wszystkie kwestie związane z leasingiem samochodu.

Podsumowując należy stwierdzić, że kalkulator leasingowy to narzędzie, które pozwala w prosty sposób policzyć koszty leasingu, a co za tym idzie wybrać najkorzystniejszą opcję. Kalkulator jest intuicyjny w obsłudze, a wszystkie obliczenia wykonywane są automatycznie po wprowadzeniu kilku istotnych informacji.