Poznaj najlepsze słuchawki nauszne – 3 niezawodne modele

  • Kategoria Elektronika
  • Opublikowano:

Poznaj najlepsze słuchawki nauszne – 3 niezawodne modele

You are currently viewing Poznaj najlepsze słuchawki nauszne – 3 niezawodne modele

Poznaj najlepsze słuchawki nauszne – 3 niezawodne modele

Muzyka towarzyszy na co dzień wielu z nas. Dodaje energii rano, pozwala zrelaksować się wieczorem, a także bywa nieodłącznym elementem wielu spotkań towarzyskich. Jeśli i Ty nie wyobrażasz sobie bez niej treningu czy spaceru w piękną słoneczną pogodę, koniecznie sprawdź, jakie modele słuchawek nausznych wybraliśmy dla Ciebie.

Krótka historia słuchawek

Pierwsze słuchawki zostały wynalezione w 1910 roku przez Nathaniela Baldwina, inżyniera z Kansas City w Stanach Zjednoczonych. Były to proste urządzenia elektromagnetyczne, składające się z jednego małego głośniczka umieszczonego w uchu użytkownika i drugiego na zewnątrz, podobnie jak dzisiejsze słuchawki douszne. Jednakże wczesne słuchawki były stosowane głównie przez operatorów telegraficznych i innych specjalistów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając słuchawki nauszne?

Słuchawki nauszne składają się z dwóch podstawowych elementów: muszli oraz przetworników dźwięku. Są one zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu i tworzą konstrukcję przylegającą przylega do uszu. Przetworniki z kolei zamontowane w muszlach są elementami, zamieniającymi sygnał elektryczny przesyłany przez kabel słuchawkowy na dźwięk.

Podczas wybierania słuchawek nausznych warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, wpływających na jakość dźwięku, komfort użytkowania i trwałość urządzenia. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

Typ słuchawek

Słuchawki nauszne mogą być z otwartą lub zamkniętą nausznicą. Słuchawki z otwartą muszlą oferują bardziej naturalny dźwięk, ale mniej izolacji od otoczenia, a słuchawki z zamkniętą zapewniają lepszą izolację dźwięku, ale mniej przestrzenności dźwięku.

Przetworniki dźwięku

To elementy, które przekształcają sygnał elektryczny na dźwięk. Warto zwrócić uwagę na ich jakość, rozmiar i materiał wykonania.

Zakres częstotliwości

Zakres częstotliwości określa, jakie dźwięki słuchawki mogą odtworzyć. Im jest on szerszy, tym lepiej – Twoje ulubione utwory nabiorą zupełnie nowej głębi.

Impedancja

Impedancja określa, jak łatwo przepływa prąd elektryczny przez przetworniki dźwięku. Im niższa impedancja, tym głośniej i bardziej dynamicznie dźwięki usłyszysz.

Komfort użytkowania

Warto zwrócić uwagę na materiały, z których wykonane są muszle i nauszniki, a także na ich rozmiar i wagę. Słuchawki powinny być wygodne w noszeniu przez dłuższy czas.

Odporność na hałas zewnętrzny

Jeśli chcesz używać słuchawek w miejscach o dużym poziomie hałasu,  jak np. w samolocie lub na ulicy, warto zwrócić uwagę na to, czy oferują one aktywną lub pasywną redukcję hałasu.

Ranking słuchawek nausznych – poznaj 3 najlepsze modele

3. Słuchawki nauszne Panasonic BT NC RB-M700BE-K

Nasze podium otwiera model Panasonic BT NC RB-M700BE-K. Jego zamknięta konstrukcja doskonale izoluje od hałasu zewnętrznego, dzięki czemu możesz cieszyć się muzyką bez zakłóceń. Urządzenie ma funkcję redukcji szumów.

Dzięki zastosowaniu baterii o pojemności 800 mAh słuchawki zapewniają aż 20 godzin pracy na jednym ładowaniu. Czas uzupełniania baterii wynosi około 4 godzin. Sprzęt wyposażono w specjalną technologię XBS DEEP oraz Bass reactor, które gwarantują jeszcze lepszą jakość dźwięku i wyjątkowo mocne basy.

2. Słuchawki z mikrofonem Denon AHGC25WBKEM Douszne BT

Na drugim miejscu znalazły się słuchawki bezprzewodowe nauszne marki Denon z zamkniętą konstrukcją, idealne do słuchania muzyki w domu lub w podróży. Są lekkie – ważą zaledwie 284 g, co sprawia, że są wygodne w noszeniu przez długi czas.

W zestawie znajdują się pokrowiec, adapter kabla 3,5 mm do 1/4 cala, kabel USB Micro-B oraz odłączany kabel audio ze wbudowanym mikrofonem i pilotem. Słuchawki posiadają łączność bezprzewodową z zasięgiem do 10 metrów, co umożliwia swobodne poruszanie się wokół pomieszczenia bez przeszkadzającego przewodu.

1. Sony BT NC WH1000XM5S

Naszym zwycięzcą zostają słuchawki Sony BT NC WH1000XM5S! To uniwersalny – wykorzystasz go do słuchania muzyki, oglądania filmów czy rozmów przez telefon. Zastosowanie bezprzewodowej technologii umożliwia swobodne poruszanie się bez ograniczeń wynikających z konieczności podłączania kabla. Konstrukcja nauszna zapewnia komfort użytkowania przez długi czas. Docenisz to w trakcie długich spacerów czy wyczerpujących treningów.

Słuchawki są zamknięte, co przekłada się na skuteczne redukowanie dźwięków zewnętrznych, a dzięki aktywnej redukcji szumów, można skupić się na słuchanej muzyce lub rozmowie bez zakłóceń. Waga wynosząca około 250 gramów gwarantuje, że słuchawki są lekkie i wygodne.

W zestawie znajdują się torba, przewód połączeniowy oraz przewód USB do ładowania akumulatora. Model NC WH1000XM5S dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych – od eleganckiej szarości po delikatną kremową biel.

Czas pracy akumulatora wynosi maksymalnie 30 godzin przy włączonej redukcji hałasu lub 40 godzin, gdy ta pozostanie wyłączona. Z kolei uzupełnianie akumulatora nie przekroczy 3,5 godziny. Słuchawki mają wbudowaną funkcję Noise Canceling oraz mikrofon.