Smartfony OnePlus – pięć najciekawszych modeli 2022

Smartfony OnePlus – pięć najciekawszych modeli 2022

You are currently viewing Smartfony OnePlus – pięć najciekawszych modeli 2022

OnePlus to chińska marka smartfonów jeszcze kilka lat temu serwująca nam wyłącznie topowe urządzenia. Sprzęt sprzedawany ze znanym logo zyskał wtedy miano „zabójców flagowców” ze względu na świetny stosunek ceny do jakości, wysoką wydajność pracy oraz doskonałe spasowanie. Ostatnimi czasy jednak koncern z Chin zainteresował się także średnią i niską półką cenową, w których zaprezentował swoje propozycje. Które z nich były najlepszymi wyborami w 2022 roku? Podpowiadamy!

Spis treści:

  1.       Marka OnePlus – za co ją uwielbiamy?
  2.       Oxygen OS – co warto o nim wiedzieć?
  3.       Smartfony OnePlus – najciekawsze modele w 2022 roku!

Marka OnePlus – za co ją uwielbiamy?

OnePlus wzbudza bardzo pozytywne skojarzenia u fanów Androida na całym świecie. Marka jest z nami od 2013 roku. Powstała z inicjatywy związanego wcześniej z OPPO Pete’a Lau oraz Carla Pei. Właścicielem OnePlusa jest obecnie przedsiębiorstwo BBK Electronics, które skupia również takie marki, jak vivo, realme czy OPPO.

Spośród tych wszystkich brandów, to OnePlus uchodzi za najbardziej prestiżowy. W ostatnich latach jednak koncern pozazdrościł innym producentom rynkowego sukcesu w niższych segmentach i wprowadził na rynek linię Nord. Niedrogie OnePlusy oferują nam nieco skromniejsze specyfikacje, ale mają też mnóstwo zalet.

W ich przypadku koncern stawia – jak przy droższych modelach – na wysoką jakość wykonania, nowoczesne rozwiązania, roczne lub dwuletnie wsparcie dużymi aktualizacjami oraz intuicyjną nakładkę Oxygen OS. Tej ostatniej warto poświęcić kilka słów ze względu na to, że fani OnePlusa ją wręcz uwielbiają!

Oxygen OS – co warto o nim wiedzieć?

Oxygen OS to interfejs zaprojektowany dobrych kilka lat temu i sukcesywnie udoskonalany. Powstał na potrzeby flagowych smartfonów. Koncern z Chin serwuje nam go jednak obecnie także w przypadku tańszych modeli. Jego największe atuty to wysoka stabilność i wydajność pracy, bardzo intuicyjna obsługa oraz nowoczesne funkcje. Wiele osób uważa, że jest to zdecydowanie najlepsza nakładka na Androida, jaka kiedykolwiek powstała.

Smartfony OnePlus – najciekawsze modele w 2022 roku!

OnePlus w 2022 roku w swojej ofercie ma kilka naprawdę ciekawych urządzeń, na których zakup mogą sobie pozwolić użytkownicy o różnej zasobności portfela. Niektóre z nich mają już rok, czy dwa na karku, ale nadal są intensywnie wspierane przez producenta.

OnePlus 10T 5G

Najnowszy smartfon chińskiego koncernu i jednocześnie najmocniejszy dostępny w tej chwili OnePlus. Jego ekran to oczywiście AMOLED. Ponadto możemy liczyć na procesor Snapdragon 8+ Gen 1, 16 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Aparaty osadzone na tylnym panelu pozwalają na wykonywanie mistrzowskiej klasy zdjęć. Baterię o pojemności 4800 mAh naładujemy w kilka minut z mocą 120 W.

OnePlus 10 Pro 5G

Topowy model zaprezentowany dobrych kilka miesięcy temu – na początku 2022 roku. Producent serwuje nam ekran AMOLED, procesor Snapdragon 8 Gen 1, maksymalnie 12 GB RAM i 256 GB wbudowanej pamięci. Na „pleckach” wysokiej klasy aparaty, a pod nimi bateria 5000 mAh z szybkim ładowaniem. Zero kompromisów!

OnePlus 9 Pro

Smartfon OnePlusa z ubiegłego roku, który nadal ma dużo do udowodnienia na rynku. Specyfikacja jest bardzo zbliżona do obecnego, topowego modelu. Obraz wyświetlany jest za pośrednictwem matrycy AMOLED, a za wydajność odpowiada zestaw Snapdragon 888 + 12 GB RAM i 256 GB pamięci na dane. Baterię charakteryzuje pojemność 4500 mAh, a zestaw aparatów to nadal rynkowa czołówka.

OnePlus 8T

Można by powiedzieć, że omawiany model odejdzie wkrótce do lamusa. Jest to jednak świetny ex-flagowiec za rozsądne obecnie pieniądze. Ekran to AMOLED. Pod obudową rządzi Snapdragon 865 wspierany przez 12 GB RAM i 256 GB pamięci na pliki użytkownika. Mamy też cztery wysokiej klasy obiektywy i baterię 4500 mAh.

OnePlus Nord 2T 5G

W końcu OnePlus ze średniej półki cenowej! W dodatku całkiem niezły! Mamy tu bowiem ekran AMOLED, procesor MediaTek Dimensity 1300, 12 GB RAM i 256 GB pamięci na pliki użytkownika. Producent postawił na trzy – nieco skromniejsze niż w przypadku flagowców – aparaty, jednak świetnie radzą sobie z codziennym fotografowaniem. Całość zasila ogniwo o pojemności 4500 mAh z ładowaniem o mocy 80 W.