Smycz dla chomika – Czy jest potrzebna?

Smycz dla chomika – Czy jest potrzebna?

You are currently viewing Smycz dla chomika – Czy jest potrzebna?

Prawie każdy fan hodowli domowych zwierząt zaczynał od posiadania chomika. Jest to pupil, który idealnie nadaje się na sam początek naszej przygody związanej z opieką nad zwierzakami. Chomik jest niewielkich rozmiarów gryzoniem, który nie powinien być wyzwaniem, jeżeli chodzi o odpowiednią opieką dla dziecka w wieku szkolnym. Mimo wszystko nie możemy zapomnieć, że jest to żywe zwierzę, które wymaga odpowiedniej pielęgnacji i opieki. Na tle innych bardziej wymagających zwierzaków np. psów, czy też papug – chomik jest stosunkowy „prosty” w kwestii zapewnienia mu dobrych warunków do życia.

Przed zakupem chomika

Musimy jednak liczyć się z niemałymi wydatkami, jeżeli chodzi o potrzebne do opieki akcesoria. W skład takiego niezbędnego wyposażenia dla chomika wchodzi kilka podstawowych rzeczy. Na samym początku będzie to oczywiście miejsce, w którym nasz pupil będzie mieszkał. Najczęstszym i z reguły najlepszym wyborem będzie tutaj odpowiednio dobrana klatka. Warto jest mieć tutaj na uwadze jej rozmiar. Wiele osób, które nie mają doświadczenia z hodowlą gryzoni w domu, nie wie, że chomik potrzebuje dość sporą (jak na rozmiar samego zwierzaka) przestrzeń do szczęśliwego funkcjonowania. Chomik to zwierzę, które lubi np. zakopywać się w trocinach, czy też chować się w specjalnych domkach. Poza dobrze dobraną klatką musimy wyposażyć się w wymienione wyżej „domki”, czy też inne kryjówki dla naszego gryzonia. Poza tym podstawą podczas robienia zakupów dla chomika jest wybór odpowiedniej karmy, która będzie przeznaczona dla tych zwierząt. W dobrym sklepie zoologicznym powinniśmy bez większych problemów znaleźć produkt, który zadowoli nas swoją jakością. Bardziej szczegółowy opis odpowiedniej opieki nad naszym nowym zwierzakiem powinniśmy znaleźć w sieci, lub usłyszeć go od pracowników sklepu, w którym zakupimy naszego nowego przyjaciela.

smycz dla chomika

Smycz dla chomika – Czym jest?

Warto jest też wyposażyć się w różnego rodzaju akcesoria, która mogą pomóc nam w opiece nad zwierzakiem, ale też stanowić ciekawe urozmaicenie w kwestii zabaw z naszym chomikiem. W obecnych czasach mamy bardzo duży wybór, jeżeli chodzi o akcesoria zoologiczne, w które możemy bez większych problemów się wyposażyć. Czasami taki zakup potrafi dodać sporą ilość wartości do naszych codziennych obowiązków związanych z opieką nad naszym pupilem. Wiele akcesoriów jest stworzonych po to, żeby ułatwić właścicielowi odpowiednią opieką nad zwierzęciem. Ich cena jest zależna od jakości wykonania danego produktu, ale też renomy firmy. Warto jest zapoznać się z rankingami najlepszych akcesoriów, które nas interesują. W ten sposób będziemy w stanie dokonać najlepszego wyboru, co do zakupu. Będzie miał on bezpośrednie przełożenie na jakość naszej opieki nad nowym zwierzakiem. Jednym z dość nietypowych akcesoriów, które możemy znaleźć dla chomika jest smycz. To rzecz, która wielu osobom nie będzie kojarzyła się z tymi gryzoniami. Chomik to przecież niewielkie stworzenie, które raczej nie należy do zwierząt, które możemy nauczyć perfekcyjnego „chodzenia przy nodze”, jak w przypadku psów, czy też kotów. Pomimo to smycz dla chomika może stać się bardzo ciekawym urozmaiceniem naszych zabaw z pupilem. Warto jest mieć jednak na uwadze komfort i bezpieczeństwo chomika. To bardzo małe i delikatne stworzenie, które musi być traktowane z należytą delikatnością. Aspekt bezpieczeństwa naszego zwierzaka musi być tutaj brany pod uwagę.


źródło: Kanał „Wszystko o twoim zwierzaku”, youtube.com

Do czego służy smycz?

W przypadku małych gryzoni takich jak chomiki, używanie smyczy ma charakter zabawowy i nie jest powiązane z wyprowadzaniem naszych zwierzaków na spacer. Smycz może być jedynie ciekawym dodatkiem do naszego zbioru zabawek dla chomika. Oczywiście możemy wybrać się z naszym zwierzęciem na podwórko, gdzie będzie spędzał czas ubrany w swoją smycz. Nie możemy zapomnieć jednak, że spacery nie wchodzą tutaj w grę. Chomik to zbyt małe zwierzę, żeby mogło nadążyć za dużymi, ludzkimi krokami. Jednak scenariusz, w którym rozbijamy piknik i zabieramy na niego naszego małego przyjaciela – jak najbardziej wchodzi w grę. Cały czas z tyłu głowy musimy mieć na uwadze zdrowie i komfort zwierzęcia. To aspekty, które nie mogą zostać przez nas pominięte w czasie interakcji z chomikiem.

Czy smycz jest potrzebna?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – oczywiście, że nie! Smycz jest tylko jednym z wielu akcesoriów, którymi możemy urozmaicić zabawę z naszym pupilem. Nie znajduję się ona na żadnej liście „obowiązkowych rzeczy, które musimy posiadać w przypadku zakupu chomika”. Smycz jest dodatkiem, który możemy zakupić w praktycznie każdym sklepie zoologicznym. Dobrze będzie zaznajomić się z rankingami smyczy. W ten sposób będziemy w stanie odszukać taki model, który będzie wygodny dla naszego zwierzaka i przy tym będzie odpowiedni w kwestii swojej jakości. To bardzo ważne, żeby zwracać uwagę na takie detale w czasie dokonywania jakiegokolwiek zakupu dla naszego pupila.