Sprawdź na czym polega hydropeeling czyli wodorowe oczyszczanie twarzy

  • Kategoria Uroda
  • Opublikowano:

Sprawdź na czym polega hydropeeling czyli wodorowe oczyszczanie twarzy

You are currently viewing Sprawdź na czym polega hydropeeling czyli wodorowe oczyszczanie twarzy

Wodorowe oczyszczanie twarzy zwane także hydropeelingiem pozwala na głębokie wprowadzenie mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, za pomocą których w sposób bezinwazyjny i skuteczny można oczyścić twarz. To bezpieczny zabieg dzięki któremu następuje dogłębne oczyszczenie, dotlenienie oraz odżywienie skóry twarzy, a co najważniejsze wszystko odbywa się za pomocą bezinwazyjnych metod kosmetycznych. Rynek usług kosmetycznych wciąż się rozwija, a zabieg oczyszczania twarzy za pomocą hydropeelingu pomaga wrócić blask oraz zachować młodzieńczy wygląd. Obecnie jest to największy hit wśród zabiegów kosmetycznych i opiera się na bezpiecznych, skutecznych i nowoczesnych technologiach medycyny estetycznej.

W jaki sposób przebiega zabieg wodorowego oczyszczania twarzy?

Wodorowe oczyszczanie twarzy nazywane także hydropeelingiem składa się z kilku etapów, a każdy z nich ma wpływ na głębsze i efektywniejsze oczyszczenie skóry twarzy. W pierwszym etapie następuje neutralizacja wolnych rodników, dzieje się ona przy pomocy wody wodorowej, która wnika w skórę. Drugi etap wodorowego oczyszczania twarzy to eksfoliacja, polega ona na dokładnym i skutecznym złuszczeniu obumarłych warstw naskórka. Kolejny etap hydropeelingu to dotlenienie, dzięki któremu łatwiej wprowadzić antyoksydanty. Za pomocą tlenu wspomagana jest cyrkulacja i absorbcja substancja aktywnych, ten etap hydropeelingu wpływa także na naturalną stymulację wytwarzania kolagenu i elastyny. Po wprowadzeniu antyoksydantów kosmetolog zajmuje się ich rozprowadzeniem na całym obszarze zabiegu. Ma to na celu zabezpieczyć skórę przed ponownym powstaniem nadmiaru wolnych rodników oraz przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Kolejnym etapem hydropeelingu jest wprowadzenie antyoksydantów wewnątrz komórek czyli w głębsze warstwy skóry, robi się to przy pomocy specjalnej głowicy emitującej ultradźwięki. Na koniec wykonywany jest zabieg anty-aging, potocznie zwany liftingiem, jest on wykonywany za pomocą biopolarnej fali radiowej. Całość zabiegu ma za zadanie poprawić elastyczność twarzy i wyraźnie ją wygładzić oraz odmłodzić.

Skuteczność oczyszczania twarzy

Jeżeli chcemy mieć zdrową i ładną cerę, powinni powinniśmy dbać o jej regularne oczyszczanie za pomocą zabiegów pielęgnacyjnych w gabinecie kosmetycznym. Jednym z takich zabiegów jest wodorowe oczyszczanie twarzy, dzięki któremu możemy uzyskać dogłębne oczyszczenie oraz lifting twarzy, a efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Hydropeeling zapewnia skórze nie tylko dogłębne oczyszczenie, ale także wpływa na regenerację, odświeżenie, nawilżenie oraz poprawę elastyczności twarzy, a jeżeli posiadamy skórę z widocznymi problemami, dzięki hydropeelingowi możemy się ich skutecznie pozbyć. Do najpopularniejszych efektów wodorowego oczyszczania skóry możemy zaliczyć: wyeliminowanie szkodliwych wolnych rodników; poprawę elastyczności, gęstości i jędrności skóry; dotlenienie skóry twarzy, szyi bądź dekoltu; wyrównanie barwy skóry; złuszczenie wszystkich obumarłych warstw naskórka; powiększenie metabolizmu skóry oraz naturalną stymulację powstawania włókien kolagenowych.

Wskazania do zabiegu wodorowego oczyszczania twarzy

Zabieg kosmetyczny zwany hydropeelingiem bądź wodorowym oczyszczaniem twarzy ma dość szerokie zastosowanie i jest zalecany dla kobiet oraz dla mężczyzn. To kobiety są częściej klientkami gabinetów kosmetycznych, dbają one na co dzień o oczyszczanie i nawilżanie skóry twarzy. Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy polecany jest osobom z widocznymi oznakami przedwczesnego starzenia się, z cerą zmęczoną i szarą o nierównomiernej barwie oraz cerą trądzikową, pokrytą zaskórnikami czy otwartymi porami. Hydropeeling jest także polecany przy skórze bardzo wrażliwej ze skłonnościami do częstych stanów zapalnych. 

Sprawdź ofertę Kaczyńscy Clinic – Klinika medycyny estetycznej Warszawa