Streetwear dla kobiet. Oryginalne połączenia w modzie miejskiej

  • Kategoria Moda
  • Opublikowano:

Streetwear dla kobiet. Oryginalne połączenia w modzie miejskiej

You are currently viewing Streetwear dla kobiet. Oryginalne połączenia w modzie miejskiej
Photo of pretty young handicapped woman in streetwear having bionic leg sitting on concrete floor outdoor and using mobile phone

Streetwear wdarł się w przebojowy sposób do serc miłośników mody. Wygodne rozwiązania rodem z lat 90. XX w. znalazły uznanie nie tylko u odbiorców młodego pokolenia, ale i u każdej osoby poszukującej w sposobie ubioru możliwości okazania swoich przekonań i poglądów. Wciąż jednak powszechne jest przekonanie, że ten styl nie sprawdza się w przypadku przedstawicielek płci pięknej. Oto kilka połączeń, które całkowicie obalą tę tezę.

Jakie koszule i bluzy wybrać?

Zestawienie to nie mogłoby się rozpocząć inaczej, niż od ponadczasowych bluz. Oversize’owe hoodie i wygodne crewnecki to elementy ubioru, które można spotkać praktycznie w każdym stylu. W przypadku odzieży streetwear kluczem do osiągnięcia stylizacyjnego sukcesu jest odpowiedni krój wybranych bluz. Większość z nich opiera się na maksymalnie dwóch połączeniach kolorystycznych, a dopełnienie całości stanowi emblemat producenta. W ostatnich latach najchętniej wybieranymi zestawieniami kolorystycznymi były odcienie czerni i brązu, jednak uliczny styl dopuszcza wiele innych kombinacji. Z kolei modne koszule utrzymane w tym nurcie są przede wszystkim nawiązaniami do oldskulowych wzorów z lat 80. i 90. XX wieku. Oprócz nich w ofercie niektórych marek można znaleźć również klasyczne wzory w kraty oraz w szachownicę. Streetwear czerpie garściami z mody czasów, które już dawno są za nami!

Jakie dodatki pasują do streetwearu?

Kobiecy outfit utrzymany w kluczu mody miejskiej pozwala na swobodny dobór dodatków. Bezapelacyjnie największą popularnością cieszą się saszetki nerki, które właśnie w streetwearze mają swoje korzenie. Skomponowanie tego dodatku z pozostałą częścią garderoby wymaga jednak wyboru odpowiedniego materiału, z którego wykonany jest produkt. Powinny mieć one raczej podłużny kształt i nawiązywać do stylu retro. Kluczowe znaczenie odgrywa także ich kolorystyka, w której dominują stonowane, surowe tła oraz drobne, jaskrawe elementy zdobiące. Wybierając idealny model, warto zwrócić uwagę na rodzaj wszytych zamków i liczbę kieszeni. Każda nerka damska dostępna na answear.com nawiązuje do podstawowej dla streetwearu funkcjonalności, dlatego wybór idealnego produktu nie powinien stanowić problemu. Nerka wykonana z ekoskóry lub materiału to gwarancja wygody i możliwości jej wykorzystania w przypadku wielu zestawień!

Czy istnieją idealne buty do stylu miejskiego?

Streetwear rządzi się swoimi prawami, jednak niezmienna pozostaje jedna kwestia – obuwie jest w przypadku każdej stylizacji prawdziwym ukoronowaniem całości. Klasyczne sneakersy sprawdzają się przy bardziej casualowych okazjach, jednak również i w stylu miejskim można je wykorzystywać z powodzeniem. Największą renomą od wielu lat cieszą się poza tym trampki, które właśnie dzięki obuwiu skierowanym do kultury „skate”, na stałe przeniknęły do streetwearu. Oryginalne buty Vans lub Converse to uniwersalny wybór na każdą okazję, przez co osoby je noszące mogą tworzyć mniej lub bardziej odważne eksperymentalne zestawienia. Tego typu obuwie sprawdzi się bowiem znakomicie w zestawieniu z prostymi jeansami, materiałowymi spodniami oraz dopasowanymi spódnicami. W każdym z tych przypadków możliwe jest zachowanie miejskiego stylu całego „outfitu”, a kultowe trampki z pewnością podkreślą cechy wybranego zestawienia.