Wygodna parterówka – jaki projekt wybrać?

Wygodna parterówka – jaki projekt wybrać?

You are currently viewing Wygodna parterówka – jaki projekt wybrać?

Wybór projektu domu to ważna decyzja, która zależy od wielu czynników i wymaga dokładnej analizy. Podczas poszukiwań wiele osób zwraca uwagę na domy parterowe, charakteryzujące się atrakcyjną architektonicznie niską bryłą, dogodną komunikacją między pomieszczeniami w ramach jednej kondygnacji oraz bliskością ogrodu. Przyjrzyjmy się zatem cechom wygodnego domu parterowego oraz korzyściom, jakie płyną z funkcjonalnego rozplanowania pomieszczań na jednym poziomie.

Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu parterowego?

Najważniejszym zadaniem na etapie planowania budowy domu, w tym także domu parterowego, jest wybór odpowiedniego projektu. To kluczowa decyzja, która ma duży wpływ na powodzenie całego procesu realizacji inwestycji oraz przyszły komfort i zadowolenie mieszkańców. Pracownia ARCHON+ oferuje bogatą kolekcję gotowych projektów, w tym projekty domów parterowych, które odpowiadają różnym oczekiwaniom Inwestorów i różnym potrzebom przyszłych mieszkańców.

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na projekt domu parterowego? Przede wszystkim należy zdefiniować najważniejsze kryteria wyboru i poddać analizie m.in.: następujące kwestie:

– wymagania wynikające z ustaleń Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzji o Warunkach Zabudowy,

– wielkość i pozostałe naturalne uwarunkowania działki,

– ile osób zamieszka w domu, a także czy są wśród nich osoby starsze lub małe dzieci,

– jaki układ funkcjonalny spełni oczekiwania – liczba pokoi, łazienek, dodatkowe pomieszczenia typu pralnia, garderoba, spiżarnia,

– garaż, jego wielkość i lokalizacja w ramach bryły.

Szukając odpowiedniego projektu domu, należy pamiętać o zgodności z zapisami MPZP lub WZ. Jednocześnie musi on odpowiadać naturalnym warunkom konkretnej działki. Podczas wyboru projektu pamiętać należy o zachowaniu wymaganych minimalnych odległość między domem a granicą działki. Pracownia ARCHON+ oferuje projekty domów parterowych zarówno na przestronne działki, jak i projekty małych parterówek, które spełnią oczekiwania posiadaczy niewielkich, czy wąskich parceli. Wszystkie propozycje wyróżniają się ciekawą architekturą i oferują sprawdzone oraz przemyślane programy funkcjonalne.

dom

Atuty domów parterowych

Mieszkańcy parterówek cenią przede wszystkim wygodę użytkowania jednokondygnacyjnego domu bez schodów. Jednopoziomowa przestrzeń czyni go bezpieczniejszym dla dzieci i ułatwia codzienne życie osobom starszym. Dużą zaletą tego typu domów jest brak skosów, dzięki czemu wnętrza prezentują się bardziej przestronnie, zapewniają też dużą swobodę aranżacji. Zwolennicy domów parterowych doceniają także niepowtarzalny urok niskiej bryły, harmonijną kompozycję z naturalnym krajobrazem i otaczającą zielenią, bliskość ogrodu i możliwość połączenia z nim dowolnego pomieszczenia. Decydując się na projekt parterowego domu z dużymi przeszkleniami, mieszkańcy zyskują nie tylko możliwość doskonałego doświetlenia przestrzeni i stworzenia niepowtarzalnego klimatu wewnątrz budynku, ale także efektowne połączenie z tarasem i ogrodem.

dom z basenem

Funkcjonalny układ pomieszczeń w domu parterowym

Przy projektowaniu domu parterowego ważny jest klarowny podział części użytkowych. Popularnym rozwiązaniem jest rozkład pomieszczeń z otwartym planem w strefie dziennej, co optycznie dodaje też wnętrzom przestronności. Atutem projektów domów parterowych Biura są optymalne rozwiązanie funkcjonalno – przestrzenne oraz atrakcyjne strefy tarasowe, idealnie komponujące się z bryłą domu i dodające jej niepowtarzalnego uroku. Taras może stanowić strefę zadaszoną lub przesłoniętą pergolą, co pozwala na aranżację klimatycznej zewnętrznej jadalni lub salonu na świeżym powietrzu. W domu parterowym niezależnie od wielkości warto przewidzieć także pomieszczenia pomocnicze, takie jak spiżarnie, garderoby i pralnie, które ułatwią przechowywanie i organizację.

Inwestorom planującym budowę domu według projektu ARCHON+ Pracownia oferuje także dedykowane kosztorysy budowlane, które przydatne zarówno na etapie planowania inwestycji, jak i organizacji i prowadzenia prac budowlanych. Elementem kosztorysów jest „przedmiar robót”. Zawiera on spis wszystkich prac koniecznych do wybudowania domu wraz z pełnym zestawieniem oraz ilościami potrzebnych materiałów, sprzętu, robocizny, a także opisem sposobu wykonania. Pracownia umożliwia również zakup projektów dodatkowych instalacji w promocyjnych cenach, wśród nich dostępne są m.in.: projekt wentylacji mechanicznej, projekt pompy ciepła, czy projekt instalacji fotowoltaicznej.

Przemyślany i dobrze zaprojektowany parterowy dom to komfortowy budynek, dostosowany do potrzeb jego mieszkańców.

Po wymarzony projekt zapraszamy na www.archon.pl