5 składników aktywnych opóźniających procesy starzenia się skóry

  • Kategoria Uroda
  • Opublikowano:

5 składników aktywnych opóźniających procesy starzenia się skóry

You are currently viewing 5 składników aktywnych opóźniających procesy starzenia się skóry
Beautiful real woman with jar of moisturizing oil serum and eyedropper. Natural organic cosmetics product for skincare and facial skin regeneration. Daily luxury beauty treatment.

Z wiekiem w skórze zachodzą procesy starzenia się i traci ona swoją elastyczność, a na jej powierzchni mogą pojawiać się zmarszczki i przebarwienia. Z pomocą odpowiedniej pielęgnacji i profesjonalnych kosmetyków z zawartością składników czynnych można nieco spowolnić cały ten proces. Jakie składniki są szczególnie warte uwagi przez swoje skuteczne i sprawdzone działanie? Oto 5 z nich.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze o silnym działaniu nawilżającym. Nie tylko dostarcza ona do komórek wodę, ale także świetnie zatrzymuje jej cząsteczki w naskórku, tworząc na jego powierzchni barierę ochronną. Dzięki temu kwas hialuronowy sprawia, że skóra staje się miększa i elastyczniejsza, a niewielkie zmarszczki zostają wygładzone.

Kwas hialuronowy jest środkiem odpowiednim dla każdego typu skóry. To ważne, by pamiętać, że również cera tłusta potrzebuje regularnego nawilżenia. Nadmiar sebum wcale nie musi świadczyć o odpowiedniej ilości wody w naskórku!

Retinol

Retinol to forma witaminy A skutecznie spowalniająca procesy starzenia przez pobudzenie komórek skóry do odbudowy. Dzięki temu retinol wpływa na gładkość, elastyczność i koloryt skóry, zapewniając jej młodszy wygląd.

Warto pamiętać, że na początku terapii retinolem na skórze mogą pojawiać się niewielkie podrażnienia. Są one naturalne i wynikają z intensywnego działania preparatu i odbudowy komórek. Gdy zaczerwienienie zniknie, można zwiększyć częstotliwość stosowania retinolu.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 nazywany również witaminą Q10 w kosmetyce ceniony jest przede wszystkim ze względu na dwie cenne właściwości: działanie przyspieszające odbudowę komórek naskórka i redukcję ilości wolnych rodników. Wolne rodniki bezpośrednio odpowiadają za utratę elastyczności skóry i powstawanie zmarszczek.

Koenzym Q10 przez dodatkowe wsparcie odbudowy skóry dodaje jej miękkości, elastyczności i wyrównuje koloryt. To środek często polecany dla skóry dojrzałej, obecny w wielu preparatach przeciwzmarszczkowych.

Witamina C

Witamina C jest silnym antyoksydantem skutecznie zwalczającym wolne rodniki przyspieszające starzenie się skóry. To jeden z podstawowych składników potrzebnych dla utrzymania skóry w dobrej kondycji. Może pojawiać się on w wielu używanych kosmetykach – przyjęcie nadmiaru witaminy C jest praktycznie niemożliwe.

Kosmetyki z witaminą C odpowiadają nie tylko za redukcję ilości wolnych rodników, ale także ochronę skóry przed utratą nawilżenia, poprawę jej elastyczności i rozjaśnienie przebarwień.

Witamina E

Witamina E to kolejny przeciwutleniacz świetnie sprawdzający się w walce z wolnymi rodnikami. Ta witamina ma także inne właściwości doceniane w kosmetyce – poprawia zdolność skóry do regeneracji, silnie pobudzając do odbudowy komórek. Jej działanie jest na tyle delikatne, że może być z powodzeniem stosowana nawet przy zmianach trądzikowych. Co więcej, jest to nawet wskazane ze względu na to, że witamina E ułatwi gojenie się ran i zminimalizuje prawdopodobieństwo blizn.

Witamina E wykazuje także działanie łagodzące, co przydatne przy podrażnieniach skóry. Sprawdzi się ona przy każdym typie cery, w tym także wrażliwej czy tłustej, ogólnie poprawiając jej kondycję i wygląd.