Bezpieczeństwo i wygoda dzięki smart kid belt – dlaczego warto?

Bezpieczeństwo i wygoda dzięki smart kid belt – dlaczego warto?

You are currently viewing Bezpieczeństwo i wygoda dzięki smart kid belt – dlaczego warto?
Portrait Of Young Boy Sitting In Child Safety Seat On Car Journey Looking Out Of Window

Foteliki samochodowe już od wielu lat stanowią doskonały sposób zabezpieczania dzieci na czas transportu. Niestety są systemami trudnymi w codziennym montażu, a także zajmującym sporą ilość miejsca. Trudno o to, aby mieć je zawsze przy sobie, kiedy chcemy skorzystać z usług autobusu, wypożyczalni aut czy taksówki. Z pomocą przychodzi system Smart Kid Belt, który bije rekordy popularności wśród rodziców. Dlaczego cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Sprawdź.

Smart Kid Belt – zalegalizowane urządzenie przytrzymujące dzieci

Smart Kid Belt to urządzenie, które może być używane przez dzieci z grup 2 i 3, czyli tych w wieku od 5 do 12 lat oraz o wadze 15-36 kg, które mogą korzystać ze standardowej podstawki. Jest tak samo bezpieczny, jak podstawka, stąd wiele osób decyduje się na wybór urządzenia Smart Kid Belt. Warto wiedzieć, że dzieci do 12 roku powinny być przewożone w fotelikach lub nakładkach, gdyż pas bezpieczeństwa montowany w samochodzie zamiast chronić, niebezpiecznie zwisa przy szyi. Zastosowanie Smart Kid Belt skutecznie niweluje ten problem, dzięki czemu każde dziecko może spokojnie usiąść w fotelu samochodowym i być bezpieczne w czasie jazdy. Stabilizuje i dopasowuje się do wzrostu dziecka, dlatego jest to zakup na lata. To niepozorne urządzenie to pas zakończony wygodnymi klamrami, które są proste w montażu i obsłudze.

Jak założyć Smart Kid Belt?

Użytkowanie urządzenia Smart Kid Belt jest niezwykle intuicyjne i szybkie. Po posadzeniu dziecka w fotelu samochodowym, należy zapiąć standardowy pas bezpieczeństwa. Następnie należy wpiąć dolną klamrę Smart Kid Belt w pas, najlepiej tam, gdzie wychodzi spod kanapy. Następnie konieczne jest ustawienie długości klamry do wzrostu dziecka. Górna klamra powinna znajdować się na wysokości 5 cm nad ramieniem dziecka. Na koniec wystarczy zapiąć klamrę na górnej części pasa samochodowego. W trzech krokach można zapiąć dziecko, zabezpieczając je na czas podróży. Co ważne, Smart Kid Belt w żaden sposób nie wpływa na komfort i wygodę dziecka, nie przeszkadza, dlatego jest tak wyjątkowy.

Zalety systemu Smart Kid Belt

Urządzenie Smart Kid Belt przeznaczone jest dla dzieci w różnym wieku, dzięki czemu wyróżnia się doskonałą uniwersalnością. Można je regulować, dopasowując je do wzrostu dziecka, tworząc tym samym doskonałe zabezpieczenie na czas podróży. Dodatkowo ma kieszonkowy rozmiar, dlatego bez trudu zmieści się w samochodzie, plecaku, czy damskiej torebce. Waży tylko 120 gram, dlatego warto mieć go zawsze przy sobie, szczególnie jeśli chcemy skorzystać z usług wypożyczalni samochodów, taksówki czy autobusu. Niewątpliwą zaletą urządzenia Smart Kid Belt jest brak konieczności stosowania fotelików, które zajmują sporą ilość miejsca na tylnej kanapie samochodu. Dodatkowo mogą odciskać się na fotelach, prowadząc do powstawania trwałych zmian. To komfort i niesamowita wygoda dla każdego dziecka oraz doskonały wygląd tapicerki auta. Sprawdzi się dla mniejszych, jak i większych dzieci oraz osób dorosłych o niskim wzroście. Uniwersalność Smart Kid Belt pozwala stosować go w różnych typach samochodów, nie tylko nowych, ale również starszych rocznikach. Dodatkowo zapakowany jest w niewielkie tekturowe pudełko, dlatego nie wpływa degradacyjnie na środowisko naturalne.