Czy domki całoroczne to inwestycja na całe życie?

Czy domki całoroczne to inwestycja na całe życie?

You are currently viewing Czy domki całoroczne to inwestycja na całe życie?

Modułowe domki całoroczne to rozwiązanie, które systematycznie zyskuje na popularności. Czym są dokładnie? Czy może to być inwestycja na całe życie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym są całoroczne domki modułowe?

Całoroczne domki modułowe to budynki wznoszone w nowoczesnej technologii, ponieważ w ponad 90% powstają w wyspecjalizowanych fabrykach, a na miejscu budowy są jedynie łączone w całość. Wszystko to sprawia, że budynki modułowe wznoszone są bardzo szybko, a zamieszkać w nich można nawet w ciągu 2-3 miesięcy od wyboru konkretnego projektu. Z czego powstają całoroczne domki modułowe? Otóż, najczęściej opierają się na drewnianej bądź metalowej konstrukcji z odpowiednim wypełnieniem. Dzięki ociepleniu zewnętrznemu oraz elewacji niczym nie ustępują natomiast tradycyjnym budynkom murowanym.

Czy całoroczne domki modułowe mogą być inwestycją na całe życie?

Jak wspomniano we wstępie całoroczne domki modułowe w niczym nie ustępują  tradycyjnym budynkom murowanym. W związku z tym całą pewnością mogą być traktowane jako inwestycja na całe życie. Najważniejsza w tym przypadku jest oczywiście jakość, co odnosi się zarówno do fundamentów, na których usytuowany zostanie domek modułowy całoroczny (ich wykonanie leży po stronie inwestora), jaki i wykonania oraz odpowiedniego doboru materiałów, za co odpowiada firma realizująca dany budynek. W związku z tym należy wybierać wyłącznie oferty renomowanych producentów domów modułowych, a przykładem może być oferta dostępna pod linkiem: Markaeko.pl. Istotne w tym przypadku jest także to, że domki modułowe całoroczne pod wieloma względami przewyższają tradycyjne budynki. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii produkcji, która sprawia, że elementy wytwarzane w fabryce znacznie lepiej do siebie pasują, a sama jakość wykonania jest znacznie wyższa.

Dlaczego warto postawić na dom modułowy?

Mając świadomość, że dom modułowy całoroczny może być inwestycją na całe życie warto zastanowić się również nad tym, co przemawia za wyborem tego rozwiązania. Otóż, istotna w tym przypadku jest nie tylko jakość wykonania, ale również czas budowy, który jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnych budynków murowanych. Zamieszkanie w nich jest bowiem możliwe nawet w ciągu 2-3 miesięcy od zamówienia konkretnego projektu. Co więcej, mogą to być domki bez pozwolenia, co do minimum ogranicza formalności związane z ich budową. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami pozwolenie nie jest wymagane w przypadku budowy domów jednorodzinnych o powierzchni do 70 m². Istotne w tym przypadku jest także to, że stosowana technologia sprawia iż domki modułowe nie pękają i nie osiadają, a co za tym idzie mogą być usytuowane praktycznie wszędzie.

Podsumowując należy stwierdzić, że całoroczne domki modułowe z całą pewnością mogą być inwestycją na całe życie. Umożliwia to wysoka jakość ich wykonania oraz zastosowanie nowoczesnej technologii, która jest najszybszą ze znanych obecnie metod znoszenia budynków mieszkalnych.