Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

You are currently viewing Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Rolety zewnętrzne to element wyposażenia domów i mieszkań, po który sięga coraz więcej osób. Nic dziwnego – rolety mają naprawdę wiele zalet i praktycznie nie mają wad. Zdecydowanie warto się więc na nie zdecydować. Ale jakie rolety wybrać?

Rolety zewnętrzne – co warto wiedzieć?  

Zanim wybierzesz rolety do swoich czterech kątów, powinieneś wiedzieć, dlaczego w ogóle warto się na nie zdecydować. Przede wszystkim przedstawimy Ci zatem zalety, które wynikają z posiadania rolet.

Brak hałasu we wnętrzu

Rolety zewnętrzne to doskonała bariera, która skutecznie chroni przed hałasem z zewnątrz. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w centrum miasta, czy przy hałaśliwej, głośnej drodze, dzięki roletom Ty i Twoje dzieci będziecie spać spokojnie. Nic nie będzie Wam przeszkadzać w pracy czy w odrabianiu lekcji.

Intymność we własnym domu

Rolety to też gwarancja ochrony przed wścibskimi sąsiadami czy przechodniami, którzy chcą zajrzeć Ci przez okno. Wystarczy je zasunąć, by cieszyć się pełnią komfortu. Ta cecha jest szczególnie cenna w centrach miast czy na ruchliwych osiedlach.

Ochrona przed światłem słonecznym i nagrzewaniem

Twoje okna wychodzą na południe? Koniecznie zaopatrz się w rolety zewnętrzne. Zasunięte rolety ochronią wnętrze nie tylko przed ostrymi promieniami słońca, które może uniemożliwić pracę czy oglądanie filmu, ale też przed nagrzewaniem się wnętrza. Chronione przed słońcem wnętrze jest chłodniejsze, a upał nie jest dla niego groźny.

Bariera chroniąca przed utratą ciepła

W dobie kryzysu energetycznego ta cecha jest szczególnie cenna. Rolety zewnętrzne troszczą się o to, by ciepło z wnętrza nie uciekało – rachunek za ogrzewanie może więc dzięki nim znacznie spaść.

Ochrona przed włamaniem

Jeszcze jedna zaleta rolet zewnętrznych to zabezpieczenie Twojego domu przed niepowołanymi gośćmi. Zamontowane w oknach rolety działają odstraszająco, więc nie musisz się obawiać, że podczas wyjazdu czy nieobecności ktoś zainteresuje się Twoim dobytkiem.

Zabezpieczenie stolarki okiennej

Warto też wspomnieć o tym, że rolety zewnętrzne sprawiają, że stolarka okienna znacznie dłużej wygląda dobrze. Opady, wiatr czy mróz nie działają dobrze na okna i drzwi. Rolety przejmą na siebie te niekorzystne warunki.

Czym się kierować przy wyborze rolet zewnętrznych?

Wiesz już, że warto wybrać rolety zewnętrzne do swojego domu. Ale jak wybrać idealny model? Najlepszym krokiem jest po prostu dopasowanie ich do stolarki okiennej. Najlepiej zgrać rolety zewnętrzne z kolorem okien i drzwi balkonowych – wówczas cała bryła wygląda dobrze, a zestaw idealnie się komponuje.

Najlepiej kupować rolety zewnętrzne razem ze stolarką okienną. Jeśli więc dopiero budujesz dom, zadbaj o to, by te elementy pochodziły od jednego producenta. To także gwarancja mniejszej liczby usterek i sprawne działania całego układu.

Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest z pewnością system sterowania. Rolety zewnętrzne mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie. Zdecydowanie wygodniej jest wybrać wersję z elektrycznym sterowaniem, ale ręcznie unoszone i opuszczane rolety to również dobry pomysł. Z obiema rozwiązaniami poradzą sobie wszyscy domownicy.

Dużą zaletą są jednak rolety zewnętrzne z dodatkowymi sterownikami, za pomocą których można automatycznie ustawić unoszenie czy opuszczanie rolet – w zależności do godziny czy warunków atmosferycznych. To dobre rozwiązanie szczególnie wtedy, kiedy jesteś akurat poza domem.

Na rynku jest dostępnych sporo korzystnych rozwiązań. Na pewno uda Ci się wybrać najlepsze warianty do swojego wymarzonego domu!