Rodzaje łóżek w stylu skandynawskim – jakie łóżko wybrać do swojej sypialni?

Rodzaje łóżek w stylu skandynawskim – jakie łóżko wybrać do swojej sypialni?

You are currently viewing Rodzaje łóżek w stylu skandynawskim – jakie łóżko wybrać do swojej sypialni?

Styl skandynawski zagościł w sercach Polaków. Za jego wyborem przemawia duża uniwersalność oraz możliwość łączenia wielu dekoracyjnych form – pod warunkiem, że całość zachowa delikatnie minimalistyczny i prosty wystrój. Nie bez powodu sielankowy klimat towarzyszący aranżacji wnętrza w stylu skandynawskim bardzo dobrze sprawdza się w sypialni – przynosi ukojenie, pozwala wyciszyć się i zrelaksować. Jakie łóżko skandynawskiego będzie odpowiednie do takiego wnętrza?

Czym jest styl skandynawski?

Wnętrze skandynawskie można opisać w trzech słowach – harmonijne, proste i przytulne. Skandynawowie w swoich aranżacjach głównie skupiają się na stworzeniu otwartej i jasnej przestrzeni, która zrekompensuje im małą ilość słońca w ciągu roku. Wnętrza utrzymane są w jasnych kolorach – przeważają biele, odcienie beżu i szarości, a także naturalne dodatki i wyposażenie o minimalistycznej formie. Styl ten nie lubi przepychu, dlatego warto ograniczyć liczbę dekoracji, które pojawią się w pokoju i zadbać, aby były utrzymane w podobnej kolorystyce.

Dlaczego warto wybrać łóżko w stylu skandynawskim do sypialni?

W sypialni skandynawskiej największe znaczenie mają meble, które uzupełnią wystrój wnętrza i nadadzą mu nordyckiego charakteru. W pokoju nie może zabraknąć szaf i szafek nocnych, choć najważniejszym elementem jest łóżko skandynawskie. Przy jego wyborze nie warto kierować się jedynie wyglądem, mimo że ma on bardzo duże znaczenie w nadaniu przestrzeni subtelnego wyglądu – zwróć uwagę przede wszystkim na jakość oraz materiały, z których wykonano mebel.

Skandynawowie bardzo dużą wagę przykładają do funkcjonalności mebli oraz ich użyteczności. Z tego powodu we wnętrzach królują elementy wyposażenia wykonane z naturalnych i wytrzymałych na upływ czasu materiałów. Drewniane łóżka w stylu skandynawskim odpowiadają głównym założeniom stylu – prezentują się nowocześnie, wprowadzają do wnętrza przytulny akcent i dzięki wysokiej trwałości zachowują swoją prezencję przez wiele lat.

Rodzaje łóżek do sypialni – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze łóżka skandynawskiego do wnętrza inspirowanego wyglądem mieszkań wprost z Północy Europy możesz rozważyć kilka wariantów modeli praktycznego wyposażenia. Podążając za tradycją, świetnym rozwiązaniem jest wybór łóżka skandynawskiego z drewna sosnowego lub buku, które podtrzymuje całą konstrukcję dzięki charakterystycznym drewnianym nóżkom.

Jeśli chcesz natomiast wprowadzić do wnętrza więcej nowoczesnych akcentów, wybierz drewniane łóżko sosnowe z metalową podstawą lub model lewitujący. Drugi z wymienionych to łóżko, które za sprawą głęboko osadzonych nóżek sprawia wrażenia unoszenia się w powietrzu.

Poza jakością wykonania, designem i elementami konstrukcji przy wyborze skandynawskiego łóżka do sypialni znaczenie mają również jego wymiary. Jeśli szukasz wyposażenia do sypialni o małym metrażu dla jednej osoby, sprawdź ofertę modeli pojedynczych. Jeśli masz więcej miejsca w pokoju, większy komfort zapewnisz sobie, wybierając skandynawskie łóżko dwuosobowe.

Wybór drewnianego łóżka do sypialni w skandynawskim stylu – zalety

Meble skandynawskie wykonane z drewna cechuje wysoka precyzja wykonania, w szczególności, jeśli powstają one przy wykorzystaniu tradycyjnych technik stolarskich i nie są efektem produkcji masowej. W takim wydaniu zyskujesz łóżko skandynawskie z litego drewna odporne na różnego rodzaju zarysowania, otarcia, a także uderzenia mechaniczne. W wielu przypadkach masz także możliwość wprowadzenia drobnych zmian w projekcie – przykładowo producent Wood and Home wykonuje łóżka skandynawskie na wymiar zgodnie z wizją ich przyszłych użytkowników.