Jak wybrać dywan do nowoczesnego wnętrza? Przegląd modnych wzorów

Jak wybrać dywan do nowoczesnego wnętrza? Przegląd modnych wzorów

You are currently viewing Jak wybrać dywan do nowoczesnego wnętrza? Przegląd modnych wzorów

Dywan w salonie pełni bardzo ważną funkcję – odpowiada za styl i ociepla wnętrze. Barwny wzór może zajmować sporo miejsca na podłodze, ożywiając spokojne otoczenie jednolitych ścian i mebli. Lub przeciwnie jednokolorowy dywan w szarej kolorystyce może tonować wyraziste motywy na tapecie. Jak wybrać dywan w stylu nowoczesnym? Który wzór jest szczególnie modny? Przyglądamy się trendom.

Dywan geometryczny – ideał do minimalistycznych wnętrz

Modne są nowoczesne dywany w geometryczne wzory, które wprowadzają do salonu czy sypialni nieco dynamiki. Idealnie komponują się ze stylem skandynawskim, ożywiając jego spokojny charakter. Proste linie i geometryczne figury podkreślą równo cięte krawędzie mebli w stylu nowoczesnym. Mile widzianym elementem na dywanie są złote wstawki, które są elementem stylu glamour.

Dywan jak pień drzewa – coś dla miłośników natury

W trendach króluje natura. Do urządzania i dekorowania nowoczesnych salonów używa się naturalnych materiałów i dodatków: lnu, drewna, wikliny, bambusa, trzciny. Do wnętrz w stylu rustykalnym można wybrać dywan, który wygląda jak przecięty pień drzewa. Wzór naturalnych sęków i słojów będzie stanowił doskonałą bazę dla wiklinowych puf czy plecionych koszyków na dodatki. Świetnie zgra się też z podłogą w naturalnym kolorze drewna lub betonu.

Dywany dwupoziomowe – nowy wymiar wzornictwa

Nowoczesnym, a zarazem bardzo efektownym materiałem na podłogę w modnym wnętrzu, są dywany dwupoziomowe. Ich miękka struktura urozmaica płaską powierzchnię podłogi. Do salonu w stylu loftowym czy industrialnym możemy dobrać dywan, który przypomina marmur lub beton. Może być połyskujący i wyglądać jak poprzecierany, jednocześnie zapewniając niezwykłą miękkość w dotyku.

Gdzie szukać modnych dywanów do wnętrz urządzanych według aktualnych wytycznych dekoratorów? Warto spojrzeć na dywany nowoczesne w sklepeureka.pl, by zorientować się wśród trendów. Przyjazna nawigacja na stronie ułatwia przeglądanie i wybieranie wymarzonego koloru, wzoru i designu.