Wiosna w ogrodzie, jak przygotować się na nowy sezon?

Wiosna w ogrodzie, jak przygotować się na nowy sezon?

You are currently viewing Wiosna w ogrodzie, jak przygotować się na nowy sezon?

Wyczekiwane od miesięcy słońce, wyższe temperatury, dłuższe dni i budząca się do życia przyroda zachęcają do wychodzenia na zewnątrz. Idealnie, gdy mamy szczęście posiadać kawałek własnego ogrodu i nie musimy daleko szukać wymarzonego miejsca do kontaktu z naturą. Jak zatem przygotować swoje podwórko do nadejścia kolejnej pory roku? Czym kierować się przy zakupie takich mebli jak: krzesła ogrodowe, leżaki drewniane, stoły i in. Jak za pomocą siatki na krety zabezpieczyć się przed niechcianymi gośćmi? Podpowiedzi znajdziesz poniżej!

Siatki na krety – Twoja tajna broń!

Pojawiające się znikąd kopce ziemi i poobgryzana roślinność to bezapelacyjne dowody na pojawienie się w naszym ogrodzie buszujących pod powierzchnią ziemi nieproszonych gości. Próbowałeś już przeróżnych metod, które okazywały się bezskuteczne? A może dopiero rozpoczynasz prace przy swoim nowym ogrodzie i chcesz uniknąć stresu i niepotrzebnych kosztów? Inwestycja w siatki na krety to tani i skuteczny sposób! Wystarczy określić metraż przestrzeni, jaką chcemy zabezpieczyć, za pomocą łopaty i grabi przekopać i wyrównać teren, na głębokości około 20 cm poniżej powierzchni trawnika ułożyć siatki na krety i przymocować je pomocą dołączonych do zestawu kotew. Najłatwiej wykonać ten proces jeszcze przed posianiem trawy, jednak i w późniejszym czasie jest on możliwy do zrealizowania. Warto zwrócić uwagę na to by siatka nie leżała zbyt blisko powierzchni ziemi, żeby nie martwić się o jej uszkodzenie podczas koszenia czy pielęgnacji grządek.

Leżaki drewniane – meble niezliczonych możliwości.

Urlop na plaży, biwak nad jeziorem, a może popołudniowa drzemka we własnym ogrodzie? Leżaki drewniane to bez wątpienia jedne z najczęściej kupowanych mebli ogrodowych, z których każdy korzysta wedle uznania. Lekka, składana i zarazem stabilna konstrukcja pozwala na ich łatwe przenoszenie z miejsca na miejsca i błyskawiczne rozstawienie. Kilka opcji pozycji, od siedzącej do niemal leżącej, jeszcze bardziej zwiększa ich funkcjonalność. Leżaki drewniane mogą być alternatywą krzesła ogrodowego podczas przyjęcia w plenerze bądź też po rozłożeniu do pozycji leżącej z powodzeniem zastąpić leżankę czy piknikowy koc.

Krzesła ogrodowe – jak wybrać najlepsze?

Plastikowe czy metalowe, białe, czarne czy wielokolorowe, z podłokietnikami czy bez… zastanawiasz się jakie krzesła ogrodowe wybrać? Na początek warto określić, jaki ma być ich nadrzędny cel – czy będą stałym elementem wyposażenia ogrodu, do którego zostaną wyniesione wczesną wiosną i wystawione na działanie różnorodnych czynników atmosferycznych, zostaną tam aż do późnej jesieni? Czy będą jedynie okazjonalnie wynoszone na niewielki metrażowo taras? Będą ustawione na trawie czy utwardzonej powierzchni? Mają współgrać kolorem i stylem do już zakupionego stolika, huśtawki, parasola? Powyższe pytania pomocnicze z pewnością ułatwią dokonanie wyboru wśród wielu modeli, które w obecnych czasach bez trudu zakupimy nawet bez wychodzenia z domu.