Aranżujemy funkcjonalny i przytulny pokój dla dziecka

Aranżujemy funkcjonalny i przytulny pokój dla dziecka

You are currently viewing Aranżujemy funkcjonalny i przytulny pokój dla dziecka

Zastanawiasz się jak funkcjonalnie i stylowo zaaranżować pokój dla dziecka? W naszym artykule znajdziesz garść inspiracji i podpowiedzi jak stworzyć dziecięcy pokój, w którym będzie się dobrze czuła twoja pociecha.

Aranżacja pokoju dla dziecka nie należy do zadań najprostszych. Wnętrze powinno być funkcjonalne i przytulne i zarazem łączyć w sobie trzy ważne role: sypialni, pokoju do zabawy i miejsca do nauki. I choć pokusa jest ogromna, bo sklepy oferują niewyobrażalna ilość dodatków, warto mieć na uwadze, że nadmiar elementów może dekoncentrować dziecko i wprowadzać chaos do wnętrza.

Zanim pojedziemy do sklepu…

Przed wybraniem się na zakupy powinniśmy przeanalizować potrzeby przyszłego mieszkańca pokoju. Dobrze zrobić to w porozumieniu z nim samym (na ile jego wiek na to pozwala). Inne oczekiwania i potrzeby ma przedszkolak, inne uczeń. Łączenie funkcjonalności pokoju z elementami związanymi z zainteresowaniami i gustem dziecka to podstawa, by stworzyć u przyjemny azyl, w którym będzie z chęcią przebywał.

Podstawy czyli kilka słów o kolorach

Wachlarz tapet jest obecnie ogromny, jednak pamiętajmy, że kolor ścian o wiele łatwiej zmienić niż nanieść na nie nową tapetę. Dodatkowo oferowane obecnie rozwiązania pozwalają malować po ścianach kredą (farba tablicowa) czy przyklejać do nich magnesy (farba magnetyczna). Ciekawe efekty można uzyskać stosując farbę fluorescencyjną (świecącą w ciemności). Warto podkreślić, że obecnie np. farba tablicowa dostępna jest nieomal w każdym kolorze.

Kolejnym pomysłem na urozmaicenie wyglądu ściany są szablony. Można je zakupić lub wykonać samodzielnie a malowanie za ich pomocą może być świetna zabawą i sposobem na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem. Innym sposobem na zdobienie ścian są naklejki, którymi można pokryć np. wybrany fragment ściany. Dzięki odpowiednio dobranym motywom można w kreatywny sposób „wydzielić” strefy w dziecięcym pokoju.

Oświetlenie w pokoju dziecka

Dobrze dobrane oświetlenie jest niezwykle istotne – dzięki niemu nie pogorszy się wzrok dziecka. Lampa sufitowa to jedno, ale warto postawić na kilka punktów świetlnych. Dla ucznia obowiązkowa jest lampa na biurku, dla młodszego dziecka – odpowiednie oświetlenia kącika do zabawy. Warto zadbać również o delikatną, mleczną lampkę umieszczoną przy łóżku. Zapewni ona komfort zasypiania dziecku, jak również poczucie bezpieczeństwa, ponieważ dziecko może ją włączyć w dowolnej chwili. Lampki do pokoju dziecięcego powinny przede wszystkim zapewniać odpowiednia oświetlenie, ich wygląd zależy już tylko od naszej wyobraźni i stylu pokoju.

Dywany dla dziecka

Dzieci, zwłaszcza te młodsze, dużą część czasu spędzają… na podłodze. To na niej się bawią, budują z klocków czy układają tor wyścigowy. Z tych powodów istotną rolę w pokoju dziecięcym odgrywa dywan. Gruby i miękki dywan zapewnia nie tylko izolację od podłogi, ale i wyznacza strefę zabawy. Obecnie wachlarz dostępnych modeli jest wręcz nieograniczony, z pewnością więc dobierzemy dywan lub kilka mniejszych dywaników, które doskonale będą pasować do aranżacji pokoju dziecka. Na popularności tracą wykładziny. Powodem tego jest fakt, że trudniej utrzymać je w czystości – zazwyczaj są one układane „na stale” przez co ich zdjęcie i wyczyszczenie jest bardzo trudne. W porównaniu z tym wypranie dywanika nie przysparza trudności. Wiele modeli można wyprać w pralce lub wyczyścić w domu, co sprawia, że oszczędzamy czas i pieniądze.

Poniżej wybraliśmy dla was kilka propozycji dywanów dla dziecka.

Dywan dla dziecka Emi 00.2029 to model w stonowanych kolorach. Ozdabia go postać wesołej pandy w indiańskim stroju. Dywan ten polecamy do pokoju najmłodszych dzieci, dzięki spokojnej kolorystyce sprawdzi się on w wielu aranżacjach.

dywan-dla-dziecka

Dywan Boston 00.1982 multicolor to model, który doskonale będzie pasował zarówno do pokoju przedszkolaka, jak i ucznia a nawet nastolatka. Na kremowym tle umieszczono wzór kolorowych kropek o różnej wielkości. To nowoczesny dywan,który swoją stylistyką pasuje do wielu aranżacji.

dywan boston

Dywan Bambino 00.673a gray koło to okrągły dywanik, który doskonale sprawdzi się np. przy łóżeczku dziecka. Naniesiono na niego uśmiechniętą mordkę pandy, która od wprawia w pozytywny nastrój. Stonowana paleta kolorystyczna ograniczona do szarości, czerni i bieli wtapia się w wystrój wnętrza, nie wprowadzając wrażenia chaosu i nadmiaru.

dywan bambino

Szukasz innych wzorów i kolorów dywanów? Nie możesz znaleźć odpowiedniego rozmiaru dywanu? Nieprzebraną ilość dywanów i chodników znajdziesz w sklepie https://www.dywany-chodniki.com