Kinkiety w pokoju dziecka – czy warto?

Kinkiety w pokoju dziecka – czy warto?

You are currently viewing Kinkiety w pokoju dziecka – czy warto?

Oświetlenie dziecięcego pokoju musi być dobrze zaplanowane. Powinno należycie spełniać swoją funkcję przez wiele lat. Oprócz oświetlenia głównego, które w tym pomieszczeniu jest absolutnie niezbędne, nie może zabraknąć dodatkowych źródeł światła. W tej roli znakomicie sprawdzają się plafony.

Kinkiety w pokoju dziecka – jakie mają zalety?

Zastosowanie kinkietów w dziecięcym pokoju ma sporo zalet. Przede wszystkim prezentują się one niezwykle elegancko i zarazem nowocześnie, czego doskonałym przykładem może być oświetlenie CosmoLight dostępne w sklepie Centrum Światła. Z uwagi na to, że kinkiety montuje się na ścianach, istnieje możliwość doświetlenia w ten sposób konkretnej części pomieszczenia – ma to szczególne znaczenie w przypadku małych dzieci, których oczy są bardzo wrażliwe. Poza tym niejedno – nawet starsze – dziecko boi się zasypiania w ciemności. Wybierając kinkiety do dziecięcego pokoju, trzeba mieć na uwadze nie tylko ich wygląd, ale również jakość.

Kinkiety w pokoju dziecka – gdzie je zamontować?

Rozmieszczenie kinkietów w dziecięcym pokoju ma kluczowe znaczenie w kontekście funkcjonalności tego typu oświetlenia. Zdecydowanie najrozsądniejszym pomysłem jest umieszczenie ich w tych miejscach, gdzie dziecko spędza najwięcej czasu, przy czym dużo tu zależy od wieku pociechy. Takimi miejscami są zwykle przestrzeń przy łóżku i na łóżku oraz przy biurku. Dzięki temu dziecko będzie mogło bez problemu podejmować rozmaite aktywności bez względu na panującą akurat porę dnia. Rzecz jasna stylistycznie należy omawiane lampy dopasować do wystroju pomieszczenia.

Kinkiety w pokoju dziecka – jaka barwa światła?

Kupując kinkiety do dziecięcego pokoju, nie wolno zapomnieć o tak ważnej kwestii, jaką jest barwa światła emitowanego przez te lampy. Warto więc znać różnice pomiędzy ciepłą a zimną barwą światła. Ciepła sprzyja odpoczynkowi i relaksowi, a zimna pobudza. Bardzo często w pokojach dziecięcych montuje się kinkiety wydzielające światło o barwie pośredniej, mieszczącej się pomiędzy ciepłą a zimną.