5 powodów, dlaczego dywan antypoślizgowy sprawdzi się w twojej kuchni

5 powodów, dlaczego dywan antypoślizgowy sprawdzi się w twojej kuchni

You are currently viewing 5 powodów, dlaczego dywan antypoślizgowy sprawdzi się w twojej kuchni

Choć wydawać by się mogło, że dywan jest przeznaczony do wnętrz takich jak sypialnia, salon czy ewentualnie jadalnia, to okazuje się, że może być świetnym wyborem także do kuchni. Poznajcie 5 powodów, dlaczego dywan antypoślizgowy sprawdzi się w tym wnętrzu.

Piękne dywany antypoślizgowe do salonu połączonego z kuchnią

Bywa tak, że kuchnia i salon tworzą jedną dużą przestrzeń. W takim przypadku zastosowanie dywanów antypoślizgowych zapewnia świetnie i eleganckie połączenie tych dwóch stref. Dywan może znajdować się pomiędzy kuchnią a salonem w strefie jadalnianej, dodając jej przytulności, a jednocześnie podkreślając design kuchni otwartej na salon.  

Nowoczesne dywany antypoślizgowe są tkane na płasko i mają krótkie runo, przez co zapobiegają wypadkom 

Dywan antypoślizgowy jest tkany na płasko, może być wykonany w technologii sznurowej, przez co jest trwały i odporny na uszkodzenia. Jednocześnie krótkie runo w połączeniu z antypoślizgową dolną powierzchnią sprawiają, że dywan nie podwija się w trakcie użytkowania, nie odkształca, przez co ryzyko potknięcia czy upadku zostaje zniwelowane.   

Dywany antypoślizgowe łatwo utrzymać w czystości 

Trzecim powodem, dlaczego warto wybrać dywan antypoślizgowy do kuchni jest fakt, że ze względu na jego strukturę łatwo utrzymać go w czystości. Nie gromadzi wewnątrz włókien brudu i wszelkie zabrudzenia można dzięki temu łatwo usunąć. Dzięki krótkiej strukturze włókna dywanowego także odkurzanie staje się prostsze i wygodniejsze.     

Właściwości dywanów antypoślizgowych sprawiają, że są odpowiednie dla alergików i astmatyków 

Wiele osób cierpi z powodu alergii czy astmy. W tym przypadku należy ograniczać jak najbardziej gromadzenie się kurzu we wszystkich miejscach, także tych gdzie przygotowuje się i spożywa posiłki. Nie trzeba przy tym rezygnować z oryginalnego upiększenia wnętrza kuchni poprzez uzupełnienie go o chodnik dywanowy. Przędza polipropylenowa ma właściwości antystatyczne, zatem dywany antypoślizgowe świetnie sprawdzą się dla osób uczulonych na kurz i pyłki czy wrażliwych na roztocza.    

Dywany antypoślizgowe urozmaicają design kuchni i dzielą go na strefy  

5 powodem, dlaczego oferta dywanów antypoślizgowych będzie odpowiednia także do kuchni, jest fakt, że nie trzeba wybierać dużego dywanu i można zdecydować się na chodnik dywanowy, który będzie znajdował się pomiędzy szafkami kuchennymi a stołem. W ten sposób można oddzielić strefę przygotowywania posiłków przy blacie od strefy ich spożywania ze stołem i krzesłami. Jednocześnie design dywanu można świetnie dopasować do kuchni, wybierają choćby model z wzorem kawy czy kuchennych akcesoriów. Takie dywany do kuchni można znaleźć w ofercie na stronie: https://sklepeureka.pl/dywany/antyposlizgowe.