Czym kleić drewno?

Czym kleić drewno?

You are currently viewing Czym kleić drewno?

Drewno jest bez wątpienia jednym z najbardziej uniwersalnych, a co za tym idzie, również jednym z najpopularniejszych budulców. Powstają z niego między innymi parkiety, boazerie, drzwi, meble, altany i pergole. Każda z tych konstrukcji wymaga czasem klejenia – bez tego nie byłaby możliwa ich naprawa, a w niektórych przypadkach także sam montaż. Aby zagwarantować sobie solidność takich prac, warto kupić dobry klej do drewna.

Czym można, a czym nie powinno się kleić drewna?

Nie wszystkie kleje dostępne w sklepach budowlanych nadają się do klejenia drewna. Nawet produkty reklamowane jako uniwersalne kleje montażowe do wszystkiego mogą się okazać nieefektywne w przypadku tego materiału, a wtedy sklejone nimi elementy szybko zaczną się rozszczelniać i odspajać. Dlatego do łączenia powierzchni drewnianych należy wybierać wyłącznie kleje o takim właśnie przeznaczeniu. Najlepiej stawiać na sprawdzone marki, czyli produkty znanych i cenionych w branży producentów, ponieważ cechują je najlepsze parametry techniczne. Takie kleje są mocne i trwałe, a przy tym lekkie i elastyczne, jak również odporne na szkodliwe działanie wilgoci, słońca i innych czynników atmosferycznych oraz rozpuszczalników, detergentów i innych chemikaliów, z powodzeniem mogą więc zastąpić gwoździe i śruby.

Jaki jest najlepszy na rynku klej do drewna?

Najczęściej polecany i najchętniej kupowany obecnie klej do drewna to Fix All renomowanej marki Soudal. Więcej detali na tosieklei.pl Jest to preparat polimerowy o innowacyjnej formule, zapewniający szybkie i jednocześnie solidne wiązanie, ekstremalnie wytrzymały i elastyczny, a także bezpieczny w użytkowaniu, nieszkodliwy nawet dla alergików. Można nim kleić nie tylko drewno, ale też materiały drewnopochodne takie jak sklejki czy płyty wiórowe. Doskonale radzi sobie z łączeniem elementów o różnej fakturze, za każdym razem gwarantując optymalne efekty. A ponieważ przeznaczony jest do zastosowań zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, sprawdza się praktycznie wszędzie. Taki klej to nieoceniony pomocnik w trakcie prac wykończeniowych i naprawczych przeprowadzanych w domu i w ogrodzie, dlatego warto mieć go zawsze pod ręką.