Szukając wysokiej jakości sprzętu dla ekip budowlanej, remontowej albo każdej innej profesji warto postawić na sprawdzonych dostawców. Urządzenia dostępne w marketach budowlanych często pozostawiają wiele do życzenia w przypadku stosunku ceny do jakości. Jako profesjonalista powinieneś też mieć na uwadze bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego przedstawiamy ofertę firmy Krause, renomowanego producenta drabin i rusztowań.
Jakie drabiny przydadzą się do zastosowań profesjonalnych?
W ofercie marki Krause dostępne są następujące rodzaje drabin:
Drabiny jednostronne
Zapewniają wysoką stabilność dzięki umieszczonemu na szczycie podestowi. Do pracy wymagają rozłożenia. Po złożeniu zaś zajmują niewiele miejsca, co ułatwia ich transport. Spełniają normę PN-EN 131;
Drabiny dwustronne
Również spełniają normę PN-EN 131. Są składane, a po rozłożeniu mają różną wysokość, zależnie od modelu. Można na nich stawać okrakiem, co zapewnia stabilność podczas wykonywania pracy. Drabina rozkładana to dobre rozwiązanie zarówno na budowę, jak i dla elektryka czy stolarza – drabiny dwustronne łatwo przechować i przenieść, więc zawsze można je mieć pod ręką w samochodzie.
Drabiny przystawne
To kolejna gama produktów z normą PN-EN 131. Łatwo z nich korzystać, zajmują niewiele miejsca, u podstawy wyposażone są w specjalne stopki albo gumowe odbojniki zapewniające stabilizację i zabezpieczające przed niekontrolowanym przesunięciem drabiny.
Drabiny wysuwane
Ich niewątpliwą zaletą jest kompaktowość. Segmenty można rozłączyć, w efekcie uzyskując kilka mniejszych drabin, zależnie od modelu. Po połączeniu pozwalają na dostęp do dachów, rynien i innych miejsc poza zasięgiem z mniejszych drabin. Także spełniają normę PN-EN 131.
Drabiny 2- i 3-częściowe uniwersalne
To wszechstronny tym drabiny. Mogą służyć jako drabina wolnostojąca, wysuwana lub przystawna. W przypadku modeli 3-częściowych możesz je ustawić jak drabinę dwustronną i przedłużyć, co pozwala na dosięgnięcie wysoko położonych miejsc oddalonych od ścian albo innej podpory. Cechuje je norma PN-EN 131.
Drabiny przegubowe
Mogą być stosowane jako drabina wolnostojąca, przystawna a nawet jako podest roboczy. Regulowane nóżki i przeguby pozwalają na ustawienie takiej drabiny w pionie nawet na schodach i innych nierównych powierzchniach. Chociaż same drabiny są aluminiowe, to już przeguby wykonano ze stali, co zapewnia im wytrzymałość i gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika. Po złożeniu drabiny takie są kompaktowe, łatwo je zmieścić do samochodu albo do szafki narzędziowej. Spełniają normę PN-EN 131.
Drabiny dla elektryków
To drabiny dielektryczne, czyli nie przewodzą prądu. Pokryte są laminatem i pozwalają na pracę przy instalacjach elektrycznych pod napięciem do 1000 V oraz bez napięcia w pobliżu sieci pod napięciem do 36 kV. Występują w wariantach przystawnym, dwustronnym i innych. Spełniają normę PN-EN 61478:2002.
Drabiny drewniane
Warto przy nich zwrócić uwagę na modele dwustronne ze stopniami – po rozłożeniu zapewniają wygodne oparcie dla stopy. Doskonale sprawdzą się przy pracach malarskich.
Drabiny dachowe
Tu można wybierać w modelach aluminiowych, drewnianych i drewniano-aluminiowych. Określane są też jako drabiny dekarskie albo dla kominiarzy. Pozwalają na bezpieczne zaczepienie o kalenicę bez szkody dla pokrycia dachowego. Ponadto mają specjalnie wyprofilowane, antypoślizgowe wypukłe stopnie.