Drabiny dla profesjonalistów – gdzie możesz je kupić?

Drabiny dla profesjonalistów – gdzie możesz je kupić?

You are currently viewing Drabiny dla profesjonalistów – gdzie możesz je kupić?
Construction Worker Moving Ladder at the Construction Site.

Szukając wysokiej jakości sprzętu dla ekip budowlanej, remontowej albo każdej innej profesji warto postawić na sprawdzonych dostawców. Urządzenia dostępne w marketach budowlanych często pozostawiają wiele do życzenia w przypadku stosunku ceny do jakości. Jako profesjonalista powinieneś też mieć na uwadze bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego przedstawiamy ofertę firmy Krause, renomowanego producenta drabin i rusztowań.

Jakie drabiny przydadzą się do zastosowań profesjonalnych?

W ofercie marki Krause dostępne są następujące rodzaje drabin:

Drabiny jednostronne

Zapewniają wysoką stabilność dzięki umieszczonemu na szczycie podestowi. Do pracy wymagają rozłożenia. Po złożeniu zaś zajmują niewiele miejsca, co ułatwia ich transport. Spełniają normę PN-EN 131;

Drabiny dwustronne

Również spełniają normę PN-EN 131. Są składane, a po rozłożeniu mają różną wysokość, zależnie od modelu. Można na nich stawać okrakiem, co zapewnia stabilność podczas wykonywania pracy. Drabina rozkładana to dobre rozwiązanie zarówno na budowę, jak i dla elektryka czy stolarza – drabiny dwustronne łatwo przechować i przenieść, więc zawsze można je mieć pod ręką w samochodzie.

Drabiny przystawne

To kolejna gama produktów z normą PN-EN 131. Łatwo z nich korzystać, zajmują niewiele miejsca, u podstawy wyposażone są w specjalne stopki albo gumowe odbojniki zapewniające stabilizację i zabezpieczające przed niekontrolowanym przesunięciem drabiny.

Drabiny wysuwane

Ich niewątpliwą zaletą jest kompaktowość. Segmenty można rozłączyć, w efekcie uzyskując kilka mniejszych drabin, zależnie od modelu. Po połączeniu pozwalają na dostęp do dachów, rynien i innych miejsc poza zasięgiem z mniejszych drabin. Także spełniają normę PN-EN 131.

Drabiny 2- i 3-częściowe uniwersalne

To wszechstronny tym drabiny. Mogą służyć jako drabina wolnostojąca, wysuwana lub przystawna. W przypadku modeli 3-częściowych możesz je ustawić jak drabinę dwustronną i przedłużyć, co pozwala na dosięgnięcie wysoko położonych miejsc oddalonych od ścian albo innej podpory. Cechuje je norma PN-EN 131.

Drabiny przegubowe

Mogą być stosowane jako drabina wolnostojąca, przystawna a nawet jako podest roboczy. Regulowane nóżki i przeguby pozwalają na ustawienie takiej drabiny w pionie nawet na schodach i innych nierównych powierzchniach. Chociaż same drabiny są aluminiowe, to już przeguby wykonano ze stali, co zapewnia im wytrzymałość i gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika. Po złożeniu drabiny takie są kompaktowe, łatwo je zmieścić do samochodu albo do szafki narzędziowej. Spełniają normę PN-EN 131.

Drabiny dla elektryków

To drabiny dielektryczne, czyli nie przewodzą prądu. Pokryte są laminatem i pozwalają na pracę przy instalacjach elektrycznych pod napięciem do 1000 V oraz bez napięcia w pobliżu sieci pod napięciem do 36 kV. Występują w wariantach przystawnym, dwustronnym i innych. Spełniają normę PN-EN 61478:2002.

Drabiny drewniane

Warto przy nich zwrócić uwagę na modele dwustronne ze stopniami – po rozłożeniu zapewniają wygodne oparcie dla stopy. Doskonale sprawdzą się przy pracach malarskich.

Drabiny dachowe

Tu można wybierać w modelach aluminiowych, drewnianych i drewniano-aluminiowych. Określane są też jako drabiny dekarskie albo dla kominiarzy. Pozwalają na bezpieczne zaczepienie o kalenicę bez szkody dla pokrycia dachowego. Ponadto mają specjalnie wyprofilowane, antypoślizgowe wypukłe stopnie.