Estetyczne umywalki ścienne – rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience

Estetyczne umywalki ścienne – rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience

You are currently viewing Estetyczne umywalki ścienne – rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience

Wysokiej jakości umywalki ścienne należą do niezwykle funkcjonalnych i świetnie prezentujących się rozwiązań niezależnie od kształtu czy wymiarów łazienki. Inwestorzy decydujący się na inwestycję w tego typu modele mogą bowiem zdecydować, czy umywalka powinna być podwieszana lub montowana wraz z meblem albo blatem, co stwarza wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. Warto przy tym wspomnieć, że w ofercie marki Laufen proponującej nowoczesne i funkcjonalne elementy wyposażenia łazienek można znaleźć zarówno umywalki do zestawienia z dedykowanymi meblami, jak i modele montowane do ściany, które z kolei umożliwiają zastosowanie ozdobnych syfonów. Dlatego w poniższym artykule przedstawiamy wyjątkowe rozwiązania proponowane przez markę Laufen i przybliżamy wybrane kolekcje, na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnej umywalki ściennej.

Nowoczesne rozwiązania zastosowane w umywalkach marki Laufen, które podnoszą komfort ich codziennego użytkowania

Decydując się na inwestycję w nowoczesne umywalki ścienne, warto między innymi zwrócić uwagę na takie kolekcje jak VAL oraz Kartell·Laufen. Proponowane w ich ramach umywalki z możliwością montażu ściennego wyróżniają się dużym wyborem rozmiarów i oryginalnym designem. Ponadto ich wspólną cechą okazuje się zastosowanie innowacyjnego materiału Saphrikeramik®, który występuje w kolekcji VAL i w wybranych modelach umywalek Kartell·Laufen. Materiał Saphirkeramik® wyróżnia się większą lekkością i możliwością stworzenia umywalek o wyjątkowo cienkich ściankach, co stanowi rewolucję we wzornictwie wyrobów ceramicznych. Warto zauważyć, że do jego produkcji zastosowano domieszkę korundu, który cechuje się wyjątkową twardością. Dzięki temu mimo cienkich ścianek umywalki ścienne wyróżniają się wysoką wytrzymałością.

Co więcej, wspólną cechą umywalek ściennych okazuje się możliwość wyboru modeli z funkcjonalną powłoką Laufen Clean Coat. Uszlachetnia ona powierzchnię ceramiki, czyniąc ją idealnie gładką i wpływając na precyzyjne rozprowadzenie wody, a także na skuteczne działanie środków czyszczących. W efekcie wyroby ceramiczne zyskują niezwykle estetyczny wygląd i cechują się łatwiejszym utrzymaniem w czystości. Oprócz tego niewątpliwą zaletą umywalek ściennych proponowanych przez markę Laufen staje się możliwość ich montażu na szafkach lub z ozdobnym syfonem w sytuacji, kiedy inwestor rezygnuje z zakupu mebli pod umywalkę.

Umywalki Kartell·Laufen, które wyróżniają się oryginalnym designem

Z inwestycji w umywalki ścienne z kolekcji Kartell·Laufen będą szczególnie zadowolone osoby, które cenią sobie funkcjonalność, nowoczesny styl i oryginalny design. Omawiając tę kolekcję, nie sposób nie zwrócić uwagi na niepowtarzalne kolory, w których występują oferowane umywalki – klienci mogą między innymi zdecydować się na klasyczną biel, a także na czerń wykończoną na wysoki połysk. Co więcej, w ramach tej serii pojawiają się modne matowe kolory, takie jak biel, czerń, grafit i szary. W efekcie umywalki ścienne z kolekcji Kartell·Laufen bardzo często stają się wyjątkową ozdobą łazienki, zwracając na siebie uwagę i dopełniając jej cały wystrój.

Warto ponadto zwrócić uwagę na fakt, że umywalki ścienne z serii Kartell·Laufen wyróżniają się dużym wyborem kształtów i rozmiarów, co pozwala na wybór umywalek zarówno do małych łazienek (polecamy szerokość od 45 do 50 cm), jak i większych (szerokość od 60 do 90, 100 czy nawet 120 cm). Funkcjonalnym wyborem stają się również modele z dodatkową półką odstawczą na kosmetyki czy akcesoria.

Starannie zaprojektowane umywalki VAL – nowoczesne kształty i funkcjonalne rozmiary

Proponowana przez markę Laufen kolekcja VAL wyróżnia się zastosowaniem nowoczesnych i minimalistycznych kształtów, które świetnie sprawdzą się w łazienkach wykończonych w różnych stylach. Ciekawą propozycją okazują się zarówno umywalki ścienne okrągłe, które będą bardzo dobrze prezentować się również w klasycznych łazienkach, jak i umywalki prostokątne nawiązujące do prostych, geometrycznych kształtów, które dodatkowo mogą posiadać półkę odstawczą.

Inwestorzy poszukujący funkcjonalnych rozwiązań do małych łazienek (na przykład gościnnych), z pewnością zwrócą uwagę na umywalki ścienne VAL w kompaktowej wersji, której szerokość wynosi zaledwie 34 cm. Z kolei klienci pragnący zainwestować w większe modele będą zadowoleni z umywalek ściennych podwójnych lub pojedynczych o szerokości od 60 do 120 cm.