Jak wybrać odpowiednie szafki nocne do łóżka?

Jak wybrać odpowiednie szafki nocne do łóżka?

You are currently viewing Jak wybrać odpowiednie szafki nocne do łóżka?

Szafka nocna jest jednym z najważniejszych mebli w sypialni i stanowi uzupełnienie stylu wnętrza. Odpowiedni model nie tylko podkreśli wystrój pomieszczenia, ale także zapewni Ci komfort. Stolik nocny powinien być zatem praktyczny: musi mieć wszystko, czego potrzebujesz w zasięgu ręki podczas odpoczynku. Który z nich jest najlepszy dla Ciebie? Poniżej znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć, zanim wybierzesz swój model.

Odpowiednie wymiary nocnej szafki

Liczba szafek nocnych w pokoju zależy od przestrzeni, jaką dysponujesz. Niezależnie od tego, czy szukasz stolika nocnego dla obu stron łóżka, czy tylko jednego dla konkretnej strony, ważnym krokiem w wyborze wymiarów stolika nocnego jest ustalenie, co może się zmieścić w Twojej sypialni. Wnętrze ma wyglądać harmonijnie.

Szafki nocne powinny sięgać do szczytu materaca, dlatego podczas mierzenia należy wziąć pod uwagę wysokość ramy łóżka. Ustalenie właściwych wymiarów jest kluczowe dla ogólnego wyglądu sypialni. Zbyt mała lub za duża szafka nocna może zaburzyć proporcje i po prostu źle wyglądać. Jednak nawet w małych sypialniach znajdzie się miejsce na pojemne szafki nocne. Nowoczesne modele można na przykład powiesić bezpośrednio na ścianie. Zajmują bardzo mało miejsca, a oferują dużo przestrzeni do przechowywania. W takiej sytuacji wybierz większą lampę podłogową i postaw ją obok łóżka. Możliwości jest wiele, możesz swobodnie wybierać styl i inspirować się niezliczonymi pomysłami na dekorację.

Nowoczesne szafki nocne do sypialni

Szafki nocne oprócz swojego wyglądu powinny spełniać dodatkowe funkcje. Wybierając wzór i pojemność, zastanów się, co będziesz w niej trzymać. Jeśli jesteś minimalistą, wystarczy prosty stolik, na którym postawisz budzik i lampkę nocną. Jeśli zbierasz zbyt wiele i obok siebie masz zawsze mnóstwo książek, czasopism oraz telefon, przyda Ci się szafka z dwiema szufladami, by zmieścić wszystkie swoje rzeczy.  Alternatywnie można zastosować szafkę nocną z jedną szufladą i otwartą półką. To, co ostatecznie wybierzesz, zależy od tego, jak chcesz wykorzystać swoją szafkę nocną, ale bez wątpienia uda Ci się dobrać coś dla siebie.

Jeśli chcesz, aby szafki nocne w Twojej sypialni były bardziej przedmiotem dekoracyjnym niż meblem do przechowywania, z pewnością znajdziesz modele o ciekawym designie. W tym przypadku zadbaj przede wszystkim o to, aby dobrze komponowały się z resztą umeblowania w Twojej sypialni oraz idealnie wpasowały się w atmosferę pomieszczenia. Dla ułatwienia możesz również wybrać szafkę nocną z tej samej kolekcji co Twoje łóżko. Oczywiście najnowsze trendy wnętrzarskie pokazują, że równie ciekawie wygląda mieszanka stylów. Posłuchaj więc swojej intuicji, bo tylko Ty będziesz wiedzieć, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i pomysłom.