Jak wyczyścić zasłonę prysznicową?

Jak wyczyścić zasłonę prysznicową?

You are currently viewing Jak wyczyścić zasłonę prysznicową?

Kabiny prysznicowe cieszą się ogromną popularnością. Jest ona związana z ich funkcjonalnością, ilością miejsca jaką zajmują w niewielkich łazienkach, a także i z komfortem użytkowania. Kabiny prysznicowe to nie tylko elementy wyposażenia, które posiadają drzwiczki wykonane ze szkła, ale często też modele z zasłonami prysznicowymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się tego w jaki sposób można wyczyścić zasłonę prysznicową – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Kabiny prysznicowe z zasłonami – zalety

Kabiny prysznicowe to nie tylko modele, które posiadają szklane drzwiczki, które poruszają się dzięki suwakom i rolkom, ale także i modele, które posiadają zasłony. Rozwiązanie takie posiada wiele zalet. Przede wszystkim kabiny z zasłonami uznawane są za łatwiejsze, jeśli chodzi o samo utrzymanie w czystości. Większość z nich wystarczy zdjąć i wyprać. Poza tym są to modele, które są dużo tańsze, jeśli chodzi o sam zakup. Jest to też idealne rozwiązanie wtedy, gdy łazienka jest pomieszczeniem wyjątkowo małym, nieustawnym – lub wręcz przeciwnie, także wtedy gdy mamy do czynienia z przestronnym salonem kąpielowym. Zasłony prysznicowe mogą być bowiem dowolnie przesuwane, zmieniać swoje rozmieszczenie w kabinie.

Jak wspominaliśmy już wyżej, zasłony prysznicowe są idealne także do małych łazienek. Drzwi prysznicowe zajmują dodatkową przestrzeń po otwarciu i zamknięciu, podczas gdy zasłona prysznicowa nie ma tego problemu. Atutem zasłon prysznicowych jest także szeroki wybór nie tylko materiału, z których może być wykonana, ale także i kolorystyki, wzorów. Dobrze dobrana zasłona prysznicowa może być ciekawym dodatkiem, wręcz dekoracją łazienki.

Zasłona prysznicowa

Bezpieczne sposoby na wyczyszczenie zasłon prysznicowych

Jest kilka sposobów, dzięki którym możemy dosyć szybko i skutecznie wyczyścić zasłonę prysznicową. Jednym z popularniejszych jest ten, do którego wykorzystuje się mieszankę octu, płynu do mycia naczyń oraz wody. Mieszaninę powinno się przelać do butelki ze sprayem. W dalszych krokach należy spryskać dokładnie zasłonę i umyć ją. Następnie trzeba zasłonę dokładnie spłukać czystą wodą oraz wysuszyć.

Warto pamiętać, że niektóre rodzaje zasłon prysznicowych mogą wymagać specjalnego sposobu pielęgnacji, takie jak pranie w pralce lub suszenie na powietrzu. Zawsze warto zapoznać się z instrukcjami producenta przed czyszczeniem zasłony prysznicowej.

Czy zasłonę prysznicową można prać w pralce?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. To czy można prać zasłonę prysznicową w pralce zależne jest przede wszystkim od samego materiału wykonania oraz od informacji dotyczących sposobu prania i konserwacji od producenta. Jeśli jest taka możliwość i zalecenia, w pralce należy prać zasłonę w niskiej temperaturze, z dodatkiem delikatnego detergentu, najlepiej bez chloru. Można też przeprać zasłonę z kilkoma ręcznikami, które pomogą wyczyścić plamy. Dla przedłużenia trwałości i uzupełnienia koloru, można pranie zakończyć suszeniem na powietrzu.

Jeśli na etykiecie jest napisane, że nie nadaje się do prania w pralce, to należy ją czyścić ręcznie, używając delikatnego detergentu i ciepłej wody.

Rodzaje zasłon prysznicowych

Na rynku znajduje się kilka rodzajów zasłon prysznicowych, które różnią się między sobą nie tylko materiałem, wzorem, ale i sposobem montażu. Oto kilka przykładów:

  • Zasłony prysznicowe z poliestru – są one najczęściej stosowane i najtańsze, są lekkie i łatwe do utrzymania w czystości.
  • Zasłony prysznicowe z PVC – są one odporne na wilgoć i łatwe w utrzymaniu, ale są mniej trwałe, niż zasłony z poliestru.
  • Zasłony prysznicowe z bawełny – są one trwałe, ale mogą się mechacić i trudniej się je czyści.
  • Zasłony prysznicowe z tkanin mieszanych – są one wykonane z mieszanki bawełny, poliestru lub innych tkanin, które zapewniają trwałość i łatwiejszą pielęgnację niż czyste zasłony z bawełny.