Jaki catering w Warszawie wybrać? Diety LOW IG, keto, wegańskie, bez glutenu i laktozy

Jaki catering w Warszawie wybrać? Diety LOW IG, keto, wegańskie, bez glutenu i laktozy

You are currently viewing Jaki catering w Warszawie wybrać? Diety LOW IG, keto, wegańskie, bez glutenu i laktozy

Diety pudełkowe zwane cateringiem dietetycznym stanowią coraz większy udział na rynku dystrybucji oraz sprzedaży produktów żywnościowych. Stanowią one doskonały sposób na spożywanie pożywnych i pełnowartościowych posiłków, podczas pędzącego życia. Są doskonałą propozycją dla sportowców, studentów, a także osób dorosłych. Jaki catering w Warszawie wybrać? Jakie diety muszą się w nim znaleźć?

Dieta LOW IG – dla kogo?

IG to nic innego jak indeks glikemiczny, czyli wskaźnik określający, jak szybko wzrasta poziom cukru we krwi po spożyciu danego produktu w porównaniu do tego, jak zwiększa się on po zjedzeniu identycznej porcji węglowodanów, jednak w postaci czystej glukozy. Indeks klasyfikuje więc produkty w zależności od tego, jak po ich spożyciu zmienia się poziom glukozy we krwi. Dietę LOW IG może stosować każdy. Jest ona bowiem jedną z bezpieczniejszych metod odchudzania. Catering dietetyczny w Warszawie oferuje tego typu dietę. Pomaga ona skutecznie oraz trwale schudnąć, eliminując jednocześnie nawyk podjadania. Co więcej, produkty o niskim IG z jakich składa się dieta, umożliwiają utrzymanie poziomu glukozy we krwi na stałym poziomie. Dieta LOW IG bazuje na produktach o niskim indeksie glikemicznym, takich jak ryby, mięso, niesłodzony nabiał, orzechy, nasiona i pestki czy jaja. W jej skład wchodzą także niektóre produkty zbożowe czy owoce i warzywa. Wyeliminowane są tu z kolei produkty pszenne i warzywa oraz owoce o średnim i wysokim IG. 

Catering dietetyczny w Warszawie – dieta keto

Dieta ketogeniczna to równie popularny sposób odżywania, jak LOW IG. Podstawą tej diety jest jednak tłuszcz. Białko stanowi tu jedynie ok. 20% energii, a węglowodany ok. 10%. Tego typu dieta pozwala na osiągnięcie ketozy, czyli stanu, w którym organizm zaczyna wykorzystywać tłuszcz jako źródło energii. Co ważne, na dobrze dobranej diecie ketogenicznej nie trzeba martwić się o uczucie głodu, a także nieprawidłowy stan glukozy. Wszystkie parametry zostają bowiem w normie. Dieta keto powstała jako dieta lecznicza. Bardzo chętnie wybierana jest w leczeniu zespołu Draveta czy Retta, padaczki lekoodpornej u dzieci oraz w chorobie Parkinsona. Wybierają ją także osoby, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy. Coraz częściej na taki styl żywienia decydują się osoby zmagające się z insulinoopornością. 

Dieta wegańska – catering dietetyczny Warszawa

Weganizm to coraz bardziej popularny sposób odżywiania się. Polega on na wykluczeniu produktów pochodzenia zwierzęcego ze swojej codziennej diety. Mimo tego, iż może wydawać się to bardzo łatwe, wcale nie jest. Nieodpowiednio zbilansowana dieta wegańska może bowiem prowadzić do wielu poważnych uszczerbków na zdrowiu. Kluczem do sukcesu jest tutaj zastąpienie produktów pochodzenia zwierzęcego, innymi niezbędnymi składnikami odżywczymi. W tego typu diecie znajdują się przede wszystkim rośliny strączkowe, orzechy, owoce oraz warzywa, a także zboża. Dieta pudełkowa od Body Chief w Warszawie obejmuje dietę wegańską! Można wybrać tu kilka wariantów kalorycznych, spośród których każdy składa się z pięciu posiłków. Dieta wegańska skierowana jest przede wszystkim do osób, których codzienny tryb życia nie powala na przygotowywanie zbilansowanych posiłków, składających się jedynie z roślin. 

Dieta pudełkowa Warszawa – bez glutenu

Dieta bezglutenowa – z pewnością słyszał o niej każdy z nas. O co jednak tak właściwie chodzi z glutenem? Gluten jest mieszanką białek roślinnych, która występuje w niektórych zbożach. Jeszcze do niedawna wiele osób nie zwracało uwagi na jego obecność. Dziś wiemy już, że duża ilość osób dorosłych cierpi na jego nietolerancję. Badania dowodzą, że nawet co czwarty dorosły Polak ma alergię na to białko. Dieta z dowozem w stolicy oferuje diety bezglutenowe, które składają się w 15-20% z energii z białka, 30-35% z energii z tłuszczów oraz 45-50% z energii z węglowodanów. To, co króluje w diecie to oczywiście produkty bezglutenowe: pieczywo, kasza jaglana, bezglutenowe płatki owsiane czy komosa ryżowa. Tak, jak w przypadku każdej innej diety, również dieta bezglutenowa jest zbilansowana tak, aby dostarczać do organizmu odpowiedniej ilości składników odżywczych, bez uczucia głodu.

Dieta z dowozem Warszawa, czyli życie bez laktozy

Laktoza to cukier mleczny, który występuje naturalnie w mleku podchodzącym od ssaków. Niestety, laktoza w organizmie ludzkim tolerowana jest tylko do okresu dojrzewania. W późniejszym czasie, produkcja enzymu odpowiedzialnego za jej wchłanianie zmniejsza się, a bardzo często zanika. Nietolerancja laktozy objawia się najczęściej po spożyciu posiłku zawierającego mleko bądź ser, kiedy mamy do czynienia z wzdęciami, gazami, biegunką, bólem brzucha bądź nieprzyjemnym uczuciem przelewania się w jelitach. Z pomocą przychodzi dieta pudełkowa bez laktozy. Jest to wariant cateringu dietetycznego, który pomoże każdemu, kto nie toleruje laktozy. Dieta składa się ze standardowych składników, które zastępowane są produktami bez laktozy oraz produktami białkowymi pochodzenia roślinnego. Menu wzbogacone jest o ryby i mięso oraz większą ilość jajek i roślin strączkowych, aby zapewnić idealną równowagę białka.

Dieta z dostawą Warszawa – wybierz catering dopasowany do Twoich potrzeb!

Poszukujesz taniego cateringu dietetycznego na terenie Warszawy, który w swojej ofercie posiada zróżnicowane diety? Body Chief przychodzi z pomocą. W ofercie cateringu znajduje się 20 różnych diet, przeznaczonych dla różnych osób, prowadzących zróżnicowany tryb życia. Poza wymienionymi wyżej dietami można znaleźć tu diety składające się z 3 posiłków, diety standardowe, diety bez laktozy oraz glutenu, diety dla sportowców czy diet dedykowane osobom, które prowadzą siedzący tryb życia. Body Chief staje na wysokości zadania, oferując posiłki dopasowane do indywidualnych potrzeb swoich klientów. Wystarczy, że zamówisz swoją dietę przez Internet, a dostawę otrzymasz pod drzwi