Jakie okna PCV wybrać?

Jakie okna PCV wybrać?

You are currently viewing Jakie okna PCV wybrać?

Okna PCV cieszą się dużą popularnością. Ich wybór nie jest prostym zadaniem ze względu na dużą liczbę modeli dostępnych na rynku. Wiele osób zadaje specjalistom pytanie: Jakie okna PCV polecacie? Warto uzyskać na nie odpowiedź, co z pewnością ułatwi zakup odpowiedniego modelu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Poznaj najważniejsze wady oraz zalety takich okien i dowiedz się, od czego zależy ich cena.

Okna plastikowe — jakie mają wady i zalety?

Jedną z najważniejszych zalet okien plastikowych jest łatwość utrzymania w czystości. Ich ramy wystarczy przetrzeć wilgotną ścierką, aby usunąć z nich wszelkie zabrudzenia. Okna PCV są także zdecydowanie tańsze niż modele wykonane z drewna. Nie ustępują im jednak w jakości. Są wytrzymałe oraz trwałe, dzięki czemu mogą posłużyć bez zarzutu przez wiele lat.

Okna plastikowe są dostępne w różnych kolorach. Pozwala to z łatwością dopasować je do stylu całego budynku i np. koloru drzwi wejściowych oraz elewacji. Ich zaletą jest także możliwość zakupu w praktycznie dowolnym kształcie i rozmiarze. Aby pracowały bez zarzutu przez długi czas, trzeba pamiętać o ich systematycznym regulowaniu. Dzięki temu nie będą skrzypiały podczas otwierania oraz zamykania.

Okna PCV a trwałość i bezpieczeństwo

Każdy, kto zastanawia się, jakie okna do domu wybrać, powinien wiedzieć, że te wykonane z plastiku są trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne czy działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Trzeba tylko pamiętać o ich prawidłowym montażu oraz użytkowaniu. Nowoczesne okna plastikowe są produkowane na podstawie innowacyjnych technologii, które korzystnie wpływają na ich trwałość.

Gwarantują optymalną szczelność, co zapobiega wydostawaniu się ciepła na zewnątrz budynku.

Co wypływa na cenę okien PCV?

Jeśli zastanawiasz się, jakie okna wybrać, powinieneś wiedzieć także, co dokładnie wpływa na cenę modeli plastikowych. Najczęściej są one zdecydowanie tańszym wyborem niż wersje drewniane. Ich zakup jest więc doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka ekonomicznego rozwiązania do swojego domu.

Cena okien plastikowych zależy przede wszystkim od ich rozmiarów. Im są większe, tym wyższe koszty ich zakupu.Cenę kształtuje także liczba szyb. Podstawowe wersje są wyposażone w dwie sztuki. Okna z trzema lub czterema przeszkleniami zapewniają zdecydowanie lepszą izolację termiczną oraz akustyczną. Najgrubsze z nich, czyli takie, które mają szyby o grubości od 6 do 8 mm, gwarantują najwyższy komfort użytkowania. Są także zdecydowanie najdroższym rozwiązaniem. 

Przeczytaj: Tanie okna – od czego zależy cena okna? Czy warto kupować tanie okna?

Musisz pamiętać także o tym, że zakup okien w innych kolorach niż biel najczęściej wiąże się z wyższymi kosztami. Jeśli chcesz więc dopasować je do indywidualnych potrzeb, musisz liczyć się z większymi wydatkami. Tak samo wygląda sytuacja z nietypowymi rozmiarami czy kształtami. Są one przygotowywane na specjalne zamówienie, dlatego koszt ich produkcji, a więc i zakupu, jest zdecydowanie wyższy.

Jeśli zastanawiasz się, jakie okna wybrać do swojego domu, weź pod uwagę modele wykonane z plastiku. Mają one wiele zalet, które sprawiają, że warto się na nie zdecydować.