Choć zatrzymanie młodości nie jest możliwe, istnieją sposoby, aby spowolnić starzenie się skóry twarzy. Na jej kondycję mają wpływ geny, ale w dużej mierze także styl życia: dieta, aktywność fizyczna, palenie papierosów oraz pielęgnacja.
Jednym z najskuteczniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, które mogą znacznie odmłodzić skórę twarzy, jest japoński lifting twarzy.
Czym jest ten zabieg i komu jest polecany? Podpowiadamy!
Czym jest japoński lifting twarzy?
Japoński lifting twarzy to jeden z najstarszych masaży na świecie, którego celem jest zachowanie jak najdłużej młodego wyglądu twarzy.
Efektem zabiegu jest także osiągnięcie stanu głębokiego relaksu i odprężenia. Japoński lifting twarzy bywa nazywany „liftingiem bez skalpela” – jest nieinwazyjny, a pozwala osiągnąć naprawdę spektakularne efekty, porównywalne z tymi, które zapewnia medycyna estetyczna.
Co różni japoński lifting twarzy od innych rodzajów masaży? Przede wszystkim to, iż sięga do głębszych warstw skóry, oddziałując na określone punkty podskórne. Dzięki temu wpływa nie tylko na skórę, ale również na mięśnie.
Jak wygląda japoński lifting twarzy?
Masaż rozpoczyna się od delikatnych ruchów, dzięki którym masażysta niweluje napięcia, które mogłyby być szkodliwe dla dalszych etapów masażu.
Kolejnym krokiem jest bardziej energiczna część masażu, czyli szybkie szczypanie, delikatne pociągnięcia, ugniatanie i głębokie wygładzanie skóry. W tym momencie wygładza się drobne zmarszczki mimiczne.
W kolejnych krokach terapeuta rozluźnia mięśnie i przechodzi do drenażu limfatycznego. Ostatnim etapem może być masaż interbukalny, czyli wewnątrzszczękowy.
To autorska metoda opracowana przez terapeutów ze Studia Zabiegowego Pan Kobido. Skutecznie eliminuje napięcia w okolicy szczęki, ust i policzków, zmniejszając również widoczność bruzd mimicznych.
Japoński lifting twarzy nie jest bolesny, natomiast najbardziej energiczna część tego masażu może wywoływać u niektórych osób delikatny dyskomfort.
Jakie korzyści przynosi japoński lifting twarzy?
Efekty japońskiego liftingu twarzy są zauważalne już po jednym zabiegu, ale żeby rzeczywiście zauważyć znaczącą poprawę, należy umówić się przynajmniej na kilka sesji.
Jakich efektów można się spodziewać? Są to przede wszystkim:
- zmniejszenie oznak starzenia się skóry: wygładzenie drobnych zmarszczek i bruzd mimicznych,
- odzyskanie naturalnego blasku skóry i poprawa jej kolorytu,
- przyspieszenie metabolizmu komórkowego,
- zmniejszenie napięcia twarzy i szyi, a w związku z tym zniwelowanie stresu,
- poprawa krążenia krwi i limfy, a co za tym idzie – zmniejszenie opuchlizny,
- oczyszczenie i usunięcie toksyn z organizmu.
Tego typu masaż nie tylko zmniejsza istniejące już oznaki starzenia, ale także działa profilaktycznie, zapobiegając powstawaniu kolejnych.
Skóra po masażu jest świetnie przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Kosmetyki znacznie lepiej się w nią wchłaniają.
Zobacz także: Korzyści z japońskiego liftingu twarzy – dlaczego warto spróbować?
Dla kogo jest japoński masaż twarzy?
Japoński lifting twarzy jest doskonałym zabiegiem dla wszystkich osób, które zmagają się ze starzeniem się skóry twarzy i chcą poprawić jej kondycję.
Poleca się go również tym, którzy odczuwają napięcie mięśni i za pomocą nieinwazyjnych zabiegów chcą sobie z nim poradzić. Ten rodzaj masażu to idealny sposób na relaks dla wszystkich osób, które spędzają wiele godzin przed komputerem albo mają stresującą czy pełną wyzwań pracę.
Regularne wykonywanie japońskiego liftingu pozwala głęboko się zrelaksować i rozluźnić.
Masażu nie zaleca się osobom cierpiącym na stany zapalne skóry i ostre stany zapalne organizmu, z przerwaną ciągłością skóry, cerą naczynkową, a także po ekstrakcji zęba.
Po zabiegach takich jak nici PDO należy odczekać około 6 miesięcy, natomiast po wypełniaczach i botoksie od 2 do 6 tygodni.
Japoński lifting twarzy to zabieg, który łączy w sobie skuteczne odmładzanie i głęboką relaksację. Polecany jest wszystkim osobom, które w nieinwazyjny sposób chcą poprawić wygląd swojej skóry twarzy: zlikwidować drobne zmarszczki, poprawić jej koloryt i dodać blasku.