Litery przestrzenne podświetlane – wyjątkowy sposób na wyróżnienie budynku Twojej firmy

Litery przestrzenne podświetlane – wyjątkowy sposób na wyróżnienie budynku Twojej firmy

You are currently viewing Litery przestrzenne podświetlane – wyjątkowy sposób na wyróżnienie budynku Twojej firmy

Duża konkurencja na rynku, a także chęć ułatwienia klientom sprawnego odnalezienia siedziby firmy to jedne z wielu powodów inwestycji w podświetlane litery przestrzenne. Takie nowoczesne i efektowne rozwiązanie to idealny sposób oznaczenia budynku Twojej firmy. Ponadto litery wzbudzają zainteresowanie mijających je osób i zwiększają rozpoznawalność marki, ponieważ ułatwiają zapamiętanie jej nazwy. Warto poznać wszystkie zalety takiej formy reklamy i dowiedzieć się, na co zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze.

Nowoczesne litery podświetlane, które zwracają na siebie uwagę

Niewątpliwą zaletą podświetlanych liter przestrzennych jest fakt, że przyciągają one wzrok i zapewniają wyjątkowy efekt wizualny. Dzięki zastosowaniu oświetlenia LED logo lub nazwa firmy są dobrze widoczne nawet w nocy, co okazuje się szczególnie ważne w sezonie zimowym, kiedy dzień jest krótszy. Ponadto taki napis ułatwia odnalezienie siedziby firmy lub sklepu. Dlatego litery przestrzenne podświetlane świetnie sprawdzają się w zatłoczonych miejscach i wyróżniają markę na tle konkurencji.

Warto również wspomnieć, że starannie zaprojektowane logo lub nazwa w formie podświetlanych liter łatwiej zapadają w pamięci. W efekcie wpływają na większą rozpoznawalność firmy, a wielu potencjalnym klientom dodatkowo kojarzą się z profesjonalizmem. Co więcej, jest to forma reklamy, która może działać przez całą dobę nawet w wymagających warunkach atmosferycznych. Wówczas należy jednak upewnić się, że wybrane litery przestrzenne zostały wykonane z wytrzymałych materiałów.

O czym warto pamiętać, wybierając podświetlane przestrzenne litery?

Jako że podświetlany napis lub logo znajdują się zwykle na elewacji budynku, powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zagwarantują ich trwałość i odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, mróz czy intensywne promieniowanie UV. Godną uwagi inwestycją są podświetlane litery przestrzenne wykonane z giętej blachy i pleksi. Ważna okazuje się również barwiona folia, która zapewni pożądany efekt oświetlenia. Warto wybrać kolory, które będą spójne z wizerunkiem marki i w efekcie szybciej zapadną klientom w pamięci.

Co więcej, podczas projektowania podświetlanych liter powinniśmy również mieć możliwość wyboru odpowiedniego kształtu, rozmiaru oraz czcionki. Dlatego duże znaczenie ma wsparcie drukarni w całym procesie projektowania, dzięki czemu zyskamy pewność, że uzyskany rezultat będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Taką ofertą wyróżnia się między innymi drukarnia Euro-Art, która zapewnia wykonanie liter będących inwestycją na długie lata użytkowania.

Wspomniana drukarnia zapewnia również sprawny montaż wykonanego projektu. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na dwa sposoby montażu, których wybór zależy od oczekiwań. Warto zauważyć, że w ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się opcja umiejscowienia liter na dachu budynku, która wymaga jednak stworzenia odpowiedniej konstrukcji nośnej. Wybierając godnego zaufania wykonawcę, zyskujemy pewność, że realizacja całego projektu przebiegnie zgodnie ze wszystkimi ustaleniami.