Peelingi do ciała – 3 powody, dla których warto je stosować

Peelingi do ciała – 3 powody, dla których warto je stosować

You are currently viewing Peelingi do ciała – 3 powody, dla których warto je stosować

Skuteczne usuwanie martwego naskórka jest jednym z ważnych etapów pielęgnacji skóry, przynoszącym jej ogrom korzyści. Działanie peelingów może wpływać na całe ciało, a dzięki inspiracji japońskimi rytuałami pielęgnacyjnymi w duchu azjatyckich filozofii, oddziaływać także na duszę. Jak to możliwe?

Peelingi do ciała – złuszczanie, czyli podstawowe zadanie eksfoliantów

Usuwanie martwego naskórka z powierzchni skóry jest jednym z najważniejszych zabiegów związanych z pielęgnacją ciała. Pozbycie się tej blokady, pozwala przywrócić skórze naturalną funkcjonalność. Dzięki temu możliwy jest intensywniejszy dostęp do głębszych warstw skóry, który wykorzystywany jest przez składniki odżywiające i nawilżające, obecne w peelingach. Złuszczanie w widoczny sposób poprawia wygląd skóry już po pierwszym użyciu, wyrównując koloryt i przywracając gładkość. Regularnie stosowane peelingi do ciała poprawiają elastyczność i ujędrniają skórę, sprawiając, że wygląda ona młodziej i piękniej.

Nawilżanie, odżywianie i regeneracja w jednym kosmetyku

Najlepsze peelingi do ciała zawierają oprócz peelingujących kryształków w postaci cukru, soli, kawy, czy zmielonych łupinek, także składniki wpływające na kondycję skóry. Są to przede wszystkim ekstrakty z roślin, jak na przykład ekstrakt z imbiru, czy naturalne oleje roślinne. Składniki te kondycjonują skórę, poprawiając jej funkcjonowanie, poprzez dostarczenie jej nawilżenia oraz substancji odżywiających i będących impulsem do naturalnej regeneracji skóry. Mogą one działać skutecznie i intensywnie wpływać na skórę, dzięki usunięciu bariery, jaką stanowi martwy naskórek. Takie działanie sprawia, że bezpośrednio po zabiegu skóra jest gładka, miękka i wyraźnie piękniejsza. Regularna eksfoliacja wydłuża młodzieńczy wygląd skóry.

Aromaterapeutyczna moc peelingów do ciała

Niektóre peelingi do ciała, zwłaszcza te, których skład inspirowany jest azjatyckimi rytuałami pielęgnacyjnymi, wzbogacone są olejkami eterycznymi, które działają aromaterapeutycznie. Relaksują, koją i łagodzą napięcie oraz niwelują stres. Ich potwierdzone działanie sprawia, że są one świetnym sposobem na połączenie dbałości o ciało z ukojeniem emocjonalnym. Dzięki temu podczas zabiegu pielęgnacyjnego można zrelaksować się niczym w najlepszym SPA, działając holistycznie na ciało i duszę.

Stosowanie peelingów do ciała przynosi same korzyści. Ich regularne używanie opóźnia procesy starzenia się skóry i wpływa kojąco na samopoczucie. To relaks i pielęgnacja, które możesz zapewnić sobie zawsze wtedy, gdy potrzebujesz.