Szukasz pracy za granicą? Sprawdź, dlaczego Holandia to dobry kierunek

  • Kategoria Praca
  • Opublikowano:

Szukasz pracy za granicą? Sprawdź, dlaczego Holandia to dobry kierunek

You are currently viewing Szukasz pracy za granicą? Sprawdź, dlaczego Holandia to dobry kierunek

Praca za granicą to forma zatrudnienia, która od lat cieszy się w Polsce popularnością. Co za tym przemawia? Atrakcyjne wynagrodzenia, stabilność czy dodatkowe warunki to tylko niektóre z aspektów zachęcających do wyjazdu – zarówno pracowników fizycznych, jak i umysłowych. Jednym z najbardziej obleganych przez Polaków kierunków zarobkowych jest Holandia. Sprawdź, czy to dobry cel wyjazdu także dla Ciebie!

Zalety pracy za granicą

Korzystanie z zagranicznych opcji zarobkowych niesie za sobą zarówno ryzyko, jak i mnóstwo korzyści i zalet. Ich lista zależy od indywidualnej sytuacji pracownika. Warto jednak podkreślić, że legalna praca za granicą to przede wszystkim:

  • zwykle wyższe wynagrodzenie niż w kraju,
  • szansa na dynamiczny rozwój zawodowy i osobisty,
  • możliwość poznania innej kultury,
  • budowanie interesującego doświadczenia zawodowego.

Praca w Holandii, Niemczech czy Austrii wciąż oznacza także o wiele wyższą pensję niż w Polsce. Jeżeli poza tym zagraniczny pracodawca dopuszcza również możliwość wyrabiania nadgodzin, wynik finansowy pod koniec miesiąca może być dla pracownika naprawdę satysfakcjonujący. Często także premiuje się dobrą znajomość języka czy stuprocentową obecność w pracy.

Z kolei dłuższe przebywanie w nowym miejscu pracy to duża szansa na wypracowanie ciekawych umiejętności, ale także zdolności komunikacyjnych. Poznawanie nowych technologii czy metod organizacji pracy to cenne doświadczenie, które w przyszłości może zaprocentować nawet lepszym zatrudnieniem w Polsce.

Poznawanie nowych miejsc za granicą to natomiast miły „skutek uboczny” oraz okazja do zrozumienia kultury innego kraju i poszerzenia swoich horyzontów.

Dlaczego warto wybrać Holandię?

Jeśli interesuje Cię zagraniczna praca, Holandia to kraj, w którym znajdziesz naprawdę atrakcyjne warunki zatrudnienia. Znajduje się on w dobrej i stabilnej sytuacji gospodarczej, a na dodatek ciągle się rozwija – widać to w wielu branżach, w których Polacy szukają pracy.

Jednocześnie holenderscy pracodawcy wciąż narzekają na niedobory kadrowe. Choćby z tego powodu oferowane przez nich warunki są tak korzystne i zachęcające, zwłaszcza dla ambitnych osób z zagranicy. Jeśli zatem chcesz nauczyć się nowego języka lub doskonalić się zawodowo w konkretnej branży, agencja pracy za granicą, która proponuje zatrudnienie w Holandii, może być strzałem w dziesiątkę.

Kwestie językowe i komunikacyjne również przemawiają na korzyść Holandii. Jej obywatele posługuję się przeważnie dwoma językami. Dlatego osoby przyjeżdżające do pracy z innego kraju i mówiące po angielsku to już niemal standard. Aby dobrze zarabiać i rozwijać się w pracy, ale także komfortowo żyć w tym kraju, nie musisz więc znać holenderskiego, a to wiele ułatwia.

Najważniejszą kwestią jest oczywiście wysokość holenderskiej pensji dla pracownika zagranicznego. Walutą tam obowiązującą jest euro, a w kontekście Polaków to wyjątkowo korzystne rozwiązanie pod względem kursu wymiany walut.

Choć wynagrodzenie w dużej mierze zależy od branży i zakresu obowiązków, okazuje się, że nawet ci, którzy pracują na niższych stanowiskach, zarabiają więcej niż w kraju. Właśnie dlatego praca w Holandii cieszy się niezmienną popularnością od wielu lat.

Jak zdobyć pracę w Holandii?

Aby mieć pewność, że wybrałeś korzystną, a przy tym bezpieczną ofertę pracy, skorzystaj z jednej z prężnie działających agencji pracy za granicą. Często współpracują one z rzetelnymi i sprawdzonymi przedsiębiorcami z tego kraju. Poza tym uzyskasz w nich odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i wątpliwości, a pracownik agencji przeprowadzi Cię przez cały proces rekrutacji i pomoże skompletować dokumentację.

Jeśli więc interesuje Cię stała lub okresowa praca w Holandii, z Duijndam Works i innymi podobnymi pośrednikami zyskasz możliwość kontaktu z uczciwymi pracodawcami z zagranicy!

Pamiętaj, że szukając pracy w Holandii przez agencję, musisz uzbroić się w cierpliwość. Jednak warto, ponieważ wsparcie specjalistów zdecydowanie zwiększy Twoje szanse na holenderskim rynku pracy. To ważne, zwłaszcza jeśli to Twoje pierwsze zetknięcie z tym krajem.