Taśmy uszczelniające – czym są i jakie mają zastosowania?

Taśmy uszczelniające – czym są i jakie mają zastosowania?

You are currently viewing Taśmy uszczelniające – czym są i jakie mają zastosowania?

Zastosowanie odpowiedniej izolacji domu to podstawa. Już nieduże nieszczelności mogą doprowadzić do powstania mostków cieplnych oraz problemów z nadmierną wilgocią. Właściwe uszczelnienie powinno zostać użyte już na etapie prac budowlanych. W miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci, takich jak naroża, styki ścian ze ścianą i ścian z podłogą, stosuje się taśmy uszczelniające.

Czym są taśmy uszczelniające? Najważniejsze cechy

Taśma uszczelniająca może charakteryzować się różnymi parametrami technicznymi w zależności od systemu, do którego jest przeznaczona. Zawsze jednak musi zostać wklejona w folię bądź specjalną masę. Tego typu produkty stanowią zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem wilgoci, a także eliminują nieszczelności. Jakie zastosowania ma taka taśma? Hydroizolacja to z pewnością jedno z najważniejszych. Używa się jej głównie do napraw. Taśma uszczelniająca powoli wypiera inne materiały uszczelniające wykorzystywane od lat, chociażby do montażu ceramiki łazienkowej.

Taśmy uszczelniające różnorodne zastosowania

Taśmy uszczelniające różnią się od innych tym, że znajdujący się w nich klej wykazuje odporność na działanie wody. Właśnie dlatego stosuje się je głównie w celu uniknięcia przykrych skutków awarii. Warto pamiętać o istnieniu różnego rodzaju taśm, wśród których każda ma inne przeznaczenie. Produkty do instalacji wodnych nie mogą zostać zastąpione tymi do instalacji elektrycznych. Te drugie nie zapewnią w tej sytuacji równie dużej skuteczności. W systemie wodnym nie sprawdzą się również taśmy do instalacji gazowej.

Taśmy do hydroizolacji przydają się podczas samodzielnego tworzenia instalacji wodnej bądź gazowej. Wyglądają estetycznie, są łatwe w użyciu. Chronią również rury przed korozją. W zależności od wariantu taśmy uszczelniające mogą wypełniać szczeliny i chronić je przed przedostawaniem się wody. Jedno jest pewne – produkty z tej kategorii przydadzą się w każdym gospodarstwie domowym.

Taśma uszczelniająca Tapemix

Poszukując wysokiej jakości taśm uszczelniających, warto zwrócić uwagę na Tapemix od JURGA. To dwuwarstwowy, wodoszczelny i elastyczny produkt do stosowania w miejscach narażonych na działanie wilgoci. Nadaje się do użytku w środku budynków oraz na zewnątrz. Taśma jest kompatybilna z produktami z serii Folmix oraz Izomass 2k. Klienci mogą zakupić ją w rolce 10 m bądź 50 m.

W jaki sposób stosować taśmę hydroizolacyjną Tapemix? W każdym przypadku podłoże musi pozostawać mocne, suche, czyste, wolne od olejów, smarów oraz innych pozostałości, które mogłyby zmniejszyć przyczepność produktu. W miejscu styku posadzki ze ścianą lub ściany ze ścianą należy nanieść na obu płaszczyznach masę uszczelniającą, a następnie zatopić w niej Tapemix i docisnąć. Naroże i zatopiona taśma powinny zostać pokryte kolejną warstwą uszczelniającą. By produkt zachował swoje znakomite właściwości, trzeba chronić go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wybór taśmy uszczelniającej Tapemix od JURGA to gwarancja stosowania artykułu najwyższej jakości.