Czy uszczelnianie okien jest trudną sprawą?

Czy uszczelnianie okien jest trudną sprawą?

You are currently viewing Czy uszczelnianie okien jest trudną sprawą?

Czujesz chłodne powietrze po przyłożeniu dłoni do ramy okiennej? To oznacza, że masz nieszczelne okno. Przez nie Twój dom narażony jest na mniejsze lub większe ubytki cieplne, co z pewnością przełoży się na wzrost kosztów energii elektrycznej niezbędnej do jego ogrzewania. Dlatego koniecznie zadbaj o właściwą izolację swoich ościeży. Nie martw się, uszczelnianie okien nie jest nie jest mocno skomplikowane. Nie jest też bardzo kosztowne, zwłaszcza jeśli wykonuje się je samodzielnie, bez angażowania profesjonalnych monterów.

W jaki sposób uszczelnia się okna?

Uszczelnianie okien najczęściej wykonuje się przy pomocy piany poliuretanowej, która zapewnia doskonałą izolację termiczną, szczególnie w połączeniu z taśmami paroszczelnymi i paroprzepuszczalnymi. Taki trójwarstwowy system uszczelniania to tzw. ciepły montaż okien, polecany nie tylko do otworów okiennych, ale też drzwiowych. Przy wykonywaniu go trzeba pamiętać o odpowiednim rozmieszczeniu taśm: paroszczelne powinny być zamocowane od strony wewnętrznej, a paroprzepuszczalne – od zewnętrznej. Tylko wtedy będą dobrze spełniały swoją rolę. Należy zadbać również o to, by piana poliuretanowa dokładnie wypełniała każdy, nawet najmniejszy zakamarek przestrzeni pomiędzy ścianą a ramą okna. Inaczej powstaną mostki termiczne. Ciepły montaż okien nie jest tak trudny, by nie mogła go wykonać osoba bez wieloletniego doświadczenia w tym zakresie, możesz więc zrobić to sam. Jeśli nie jesteś pewien, jak się za to zabrać, skorzystaj z naszych wskazówek.

Jak ułatwić sobie ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien najlepiej wykonuje się przy użyciu dobrych jakościowo i łatwych w obsłudze narzędzi takich jak zestaw Soudal Window System (SWS) z domszczelny.pl. Zastosowanie takiego rozwiązania nie wymaga pracochłonnego przygotowania technicznego, ponieważ składające się na nie komponenty są dość proste w użytkowaniu. Wystarczy przestrzegać zaleceń producenta, by prace montażowe poszły szybko i sprawnie. Dodatkowo zadanie mogą Ci ułatwić dostępne w internecie tutoriale przedstawiające krok po kroku procedurę uszczelniania okien – z ich pomocą poradzisz sobie z tym wyzwaniem bez problemu.