Jak stworzyć wnętrze w stylu skandynawskim i na jakie materiały postawić?

  • Kategoria Dom i Ogród
  • Opublikowano:

Jak stworzyć wnętrze w stylu skandynawskim i na jakie materiały postawić?

You are currently viewing Jak stworzyć wnętrze w stylu skandynawskim i na jakie materiały postawić?
Beautiful living room interior in new luxury home with open concept floor plan. Shows kitchen, dining room, and wall of windows with amazing exterior, Generative AI.

Styl skandynawski cieszy się dużą popularnością, co zrozumiałe, bo łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. W takich wnętrzach stawia się na równowagę pomiędzy ilością mebli i dodatków. Przede wszystkim należy wybierać takie, które są potrzebne. Dziś podpowiemy Wam jak stworzyć wnętrze w stylu skandynawskim i na jakie materiały postawić?

Postaw na drewno idealne do skandynawskich wnętrz 

Jest takim materiał, którego w żadnym wypadku nie może zabraknąć we wnętrzu w stylu skandynawskim i jest nim drewno. Zachwyca swoją trwałością, pięknem, ale i ponadczasowym charakterem. Jednocześnie drewno wprowadza do wnętrza zdrowy mikroklimat. Nie przyciąga do tego kurzu. Na podłodze czy ścianach bardzo dobrze sprawdzą się płyty wykonane z litego drewna. Możecie np. zdecydować się na brzozowe czy sosnowe. Pięknie prezentują się też deski dębowe. Unikalny rysunek słoi jest dopełnieniem ich estetyki. Jeżeli szukacie materiałów wykończeniowych, dzięki którym możecie wykonać remont bądź wykończyć surowe wnętrze, to wybierzcie je w sklepie Pata. Warto zauważyć, że drewniana podłoga nie przytłoczy nawet pokoju o niewielkiej kubaturze. Na jednej ścianie możecie umieścić drewniane deski, natomiast pozostałe pomalować na kolor jasnoszary. Takie połączenie naprawdę świetnie się prezentuje.

Meble i dodatki niezbędne w stylu skandynawskim 

Oczywiście drewno sprawdzi się nie tylko do wykończenia, gdyż absolutnym must have są także drewniane meble. Jednak najlepiej wybierać meble wolnostojące, koniecznie tylko te, które są niezbędne w danym pomieszczeniu. W salonie doskonale będzie się prezentować komoda oraz witryna na nóżkach czy małe półki wiszące bądź w formie drabiny, na których możecie umieścić książki. Polecamy Wam meble z bielonego drewna, które są kwintesencją elegancji. Zamiast tradycyjnej kanapy najlepiej wybrać narożnik, a na nim umieścić dekoracyjne poduszki z motywacyjnymi napisami. Poszewki mogą być w kolorze szarości, łamanej bieli czy mięty. Szafa to kolejny mebel, który jest niezbędny w skandynawskim wnętrzu. Możecie wybrać taką ze szklanymi drzwiami, dzięki której zyskacie optyczne powiększenie wnętrza. Z kolei drewniane elementy dodadzą więcej przytulności. Wśród dodatków można wybrać także latarenki, które wprowadzają do wnętrza nutę filozofii hygge, czyli radości z przebywania w pięknie urządzonych wnętrzach i prozy życia codziennego.