O czym zapominasz podczas ćwiczenia bicepsa?

O czym zapominasz podczas ćwiczenia bicepsa?

You are currently viewing O czym zapominasz podczas ćwiczenia bicepsa?
Sports equipment in the gym. Barbells of different weights on the rack. Active healthy lifestyle and sports.

Biceps to bardzo ważny mięsień, który wspomaga ciało w wykonywaniu wielu istotnych czynności. Siła i stopień wytrenowania mięśni dwugłowych ramion wpływa na wyniki osiągane w różnego rodzaju dyscyplinach sportowych. Jeśli chcesz popracować nad bicepsami, to musisz wiedzieć, jak dobrać intensywność ćwiczeń do swoich możliwości. A o czym trzeba pamiętać, planując najbliższy trening?

Wybierz odpowiedni sprzęt

Monotonne ćwiczenia z hantlami mogą ci się szybko znudzić, szczególnie jeśli wykonujesz je codziennie lub kilka razy w tygodniu. Podczas treningu bardzo ważne jest stosowanie urozmaiconych ćwiczeń, które sprawią, że chętnie wykonasz wszystkie zadania. Dlatego warto korzystać ze sprzętu, który umożliwia zaplanowanie ciekawego dnia na siłowni. W tym celu wybierz odważnik kettlebell, gumę oporową lub drążek do podciągania. Ćwiczenia stosuj zamiennie w odpowiednich odstępach czasowych. Podczas treningu uważaj, by nie przeciążyć mięśni, ponieważ wówczas czeka cię długa przerwa w trenowaniu. Interesujące wskazówki i pomysły na plany treningowe znajdziesz także na stronie https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-biceps.

Zadbaj o prawidłową postawę ciała

Wiele osób ćwiczy biceps głównie w pozycji stojącej. Tymczasem możesz bardzo efektywnie pracować nad mięśniem dwugłowym ramienia również w pozycji siedzącej i leżącej. Zmiana ustawienia ciała korzystnie wpłynie na rezultaty treningu i skutecznie zmotywuje cię do wytężonego wysiłku. Jeśli ćwiczenia mają szybko przynieść spodziewany efekt, to wykonuj je przed lustrem. W ten sposób szybko wychwycisz wszelkie nieprawidłowości i skorygujesz ułożenie rąk, nóg, głowy oraz pleców. Zachowanie prawidłowej postawy ciała podczas ćwiczeń pozwoli ci także uniknąć niebezpiecznych kontuzji. Ćwiczenia wykonywane przed lustrem są polecane również osobom, które pracują nad tricepsem. Na stronie https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-triceps znajdziesz interesujące wskazówki na temat trenowania tego mięśnia. 

O czym jeszcze nie można zapomnieć podczas ćwiczenia bicepsa?

Jeśli pragniesz szybko i efektownie wyrzeźbić swój biceps, to nie możesz zapomnieć o prawidłowej diecie. W twoim jadłospisie powinny się znaleźć produkty białkowe, węglowodany, zdrowe tłuszcze i duże ilości wody. Zbilansowana dieta i odpowiednie nawodnienie sprawią, że twoje mięśnie będą szybciej rosnąć. Idąc na siłownię, koniecznie zabierz ze sobą wygodny strój. Koszulka nie powinna uciskać twoich ramion ani barków. Kolejnym elementem, o którym warto pamiętać, jest równoczesne ćwiczenie innych mięśni barków i rąk, w tym przede wszystkim tricepsa. Jeśli z różnych powodów nie możesz pojawić się na siłowni, to nie rezygnuj z treningu, tylko wykonaj ćwiczenia w domu. Pomoże ci w tym właściwie dobrany kettlebell. Atrakcyjne ćwiczenia z użyciem tego odważnika opisano między innymi na portalu https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-kettlebell.

Podczas treningu nie zapominaj, by w takim samym stopniu ćwiczyć oba bicepsy, a przed treningiem zawsze zrób sobie krótką rozgrzewkę. Znakomite efekty możesz osiągnąć dzięki dokładności i samodyscyplinie. Jeśli potrzebujesz porady, to nie wahaj się prosić o pomoc pracowników siłowni, ponieważ źle wykonane ćwiczenie może doprowadzić do przeciążenia mięśni i poważnych dolegliwości bólowych. Dobrze opracowany trening sprawi, że pierwsze efekty zauważysz już po miesiącu.