Według statystyk od 25 do 45% kobiet doświadcza nietrzymania moczu. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Największym czynnikiem ryzyka są przebyte ciąże i porody siłami natury, ale też wiek czy predyspozycje genetyczne. Dziś podpowiemy Wam, jakie podkłady na nietrzymanie moczu wybrać. Zastanowimy się też, czy domowe sposoby mogą być skuteczne.
Podkłady higieniczne – jak wybrać najlepsze?
Rzeczywiście nietrzymanie moczu jest problemem niezwykle częstym. Można wręcz uznać go za powszechny. Aby poprawić komfort życia osób dotkniętych tym problemem, należy wybrać odpowiednie podkłady higieniczne. Istotne znaczenie mają rozmiary i chłonności podkładów higienicznych. Muszą być one dostosowane do danej osoby. Bardzo dobrze sprawdzi się wysokiej jakości podkład higieniczny, który jest dwuczęściowy. Nie tylko wchłania, ale też zatrzymuje wewnątrz mocz. Jednocześnie posiada zewnętrzną warstwę folii, która zapobiega wyciekaniu moczu. Rzeczywiście zapewnia komfort. Można też wybrać podkład higieniczny wielorazowy, który umożliwia ochronę łóżek, foteli czy leżanek. Jest miękki, a przy tym bardzo chłonny. Bardzo łatwo dobrać go do swoich potrzeb czy też wymiarów łóżka. Pozwala zachować też właściwe warunki higieniczne. Po zmoczeniu wystarczy go wyprać, przy czym zaleca się pranie w temperaturze do 70 stopni Celsjusza. Podkłady higieniczne dla dorosłych powinny być antypoślizgowe. Pamiętajcie, by czysty podkład rozłożyć na łóżku. Gdy zostanie zmoczony, należy wymienić go na nowy. Jednocześnie nie można go wyrzucać do toalety.
Domowe sposoby na nietrzymanie moczu
Warto też spróbować domowych sposobów na nietrzymanie moczu. Szczególnie dobrze sprawdzają się one u kobiet po porodzie. Tutaj zaleca się wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla. Bez problemu można ćwiczyć w domu, tym bardziej że jest to bardzo łatwe. Wystarczy tylko zaciskać i rozluźniać mięśnie. Ćwiczenie należy wykonywać w seriach, najlepiej kilka razy dziennie.
Zioła na nietrzymanie moczu
Jeżeli zmagacie się z problemem nietrzymania moczu, możecie spróbować ziół. Bardzo dobrze sprawdzi się korzeń pokrzywy. Wystarczy tylko 2 łyżki suszu zalać wrzątkiem i poczekać aż napar wystygnie. Należy pić go raz dziennie. Pamiętajcie również, że skutecznie działanie wykazuje korzeń mniszka lekarskiego, który dodatkowo zwalcza drobnoustroje i ma silne działanie oczyszczające. Na uwagę zasługuje też kwiat lipy.